10 rad, které byste před sjednáním cestovního pojištění měli vědět

Cestovní pojištění na zahraniční dovolenou je základ. Ne nadarmo se říká, že nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Ovšem sjednat kvalitní cestovní pojištění není jen tak. Proto přinášíme 10 rad, které vám pomohou vybrat to pravé.

1. rada – Pro cestovní pojištění nemusíte jen na pobočku

Nechce-li se vám absolvovat daleká cesta na pobočku pojišťovny a následně trávit desítky minut u přepážky, potom vsaďte na pohodlné a rychlé sjednání přes internet. Online cestovní pojištění nabízí stejné služby a výhody jako pojistka sjednaná na pobočce.

2. rada – Celoroční pojistka přijde vhod cestovatelům

Pokud jezdíte do zahraničí často a nebaví vás sjednávat si stále dokola jednorázové cestovní pojištění, vsaďte na to celoroční. Avšak pamatujte, že celoroční pojistka má svá specifika.

3. rada – Pojistku si sjednejte včas

Pojištění sjednané na pobočce i online je platné ihned po jeho zaplacení. Avšak sjednáváte-li si pojistku již pár dní předem, pak je samozřejmě platná ode dne, kdy vyrážíte na cesty. Obezřetnost je zapotřebí v případě sjednaného pojištění za hranicemi České republiky. To je platné až za 7 dní.

4. rada – Před cestou si přečtěte webové stránky MZV

Ministerstvo zahraničních věcí na svých oficiálních stránkách pravidelně aktualizuje seznam rizikových destinací. Pokud se do těchto zemí vydáte i přes zákaz, pak v případě pojistné události vám nemusí být náklady proplaceny. Některé země vyžadují zdravotní prohlídku a různá očkování. V případě jejich absence pojistka nemusí být platná.

5. rada – Cestovní pojištění vybírejte podle aktivit

Výběr cestovního pojištění ovlivňují aktivity, které plánujete na zahraniční cestě. Jestliže se vydáváte na extrémní dovolenou plnou adrenalinových sportů, potom ihned zapomeňte na nejlevnější variantu pojistky. Vždy si zjistěte, že na vaše oblíbené aktivity je pojištění platné. Například náklady spojené s úrazem způsobeným bungee jumpingem nemusí být v rámci pojistky proplaceny.

6. rada – Důležitým parametrem pojistky je rozsah krytí

Nejdůležitějším parametrem cestovního pojištění je rozsah krytí. Ten určuje konečnou cenu pojistky. Rozsah krytí stanovte podle typu zahraniční cesty. Ovšem ani na klasickou odpočinkovou dovolenou u moře si nesjednávejte pojistku s méně než milionovým limitem. U adrenalinové cesty a zmiňovaných extrémních sportů je vhodné vsadit na neomezený limit krytí.

7. rada – Nepodceňujte smysl asistenční služby

Velkou výhodou cestovního pojištění je asistenční služba. Ta je klientům k dispozici non stop sedm dní v týdnu. Zaměstnanec na lince v českém jazyce poradí, jak řešit pojistnou událost či kam vyrazit do nejbližší nemocnice. Zavolat na asistenční službu je možné i v případě potřeby tlumočení při sporu s policií.

8. rada – Doklady pečlivě uschovávejte

Ať už způsobíte škodu nebo budete muset na dovolené vyhledat lékařskou pomoc, vždy si vyžádejte veškeré doklady a uschovávejte všechny zaplacené účty. Jakékoliv dokumenty nepodepisujte, pokud jim nerozumíte. Raději kontaktujte zmiňovanou asistenční službu.

9. rada – Pojistnou událost nahlaste do měsíce

Nastane-li pojistná událost, je nutné ji po příjezdu ze zahraničí nahlásit u pojišťovny. Po návratu z dovolené máte na nahlášení škody 30 dnů. Zapotřebí je dodat veškeré doklady, které s pojistnou událostí souvisí. Po prověření vám náklady budou pojišťovnou proplaceny.

10. rada – Nejen kvůli požití drog nemusíte dostat peníze zpět

Není pojistná událost jako pojistná událost. Proplacení nákladů ovlivňuje řada nemocí a především stav. Úraz po požití drog či alkoholu i neuvážené jednání může celou situaci velmi zkomplikovat. Pojišťovna není povinna proplatit také například náklady spojené s chronickým onemocněním nebo s rizikovým těhotenstvím.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)