100% hypotéky jsou v nabídce jen některých bank. Brzy zmizí z portfolia všech.

Ještě do října letošního roku je možné pořídit si nemovitost bez vlastních prostředků. 100% hypotéka je skvělým řešením pro všechny, kteří chtějí bydlet ve vlastním, avšak naspořeno nemají vůbec nic. Již brzy by měl ale být 100% hypotékám konec.

100% hypotéka je specifickým typem úvěru na bydlení, který je poskytován do výše 100 % hodnoty nemovitosti. Ve svém portfoliu ji mají jen některé banky.

Výhody a nevýhody 100% hypoték

Ano, 100% hypotéka je tou prvou volbou pro ty, kteří mají pravidelný příjem, kteří chtějí vlastní dům či byt a kteří nemají žádné úspory. Právě poslední zmiňovaný bod je velkou výhodou, pro kterou jsou 100% hypotéky velmi oblíbené.

Bohužel je ale s tímto typem hypotečního úvěru spjata i řada nevýhod.

  1. Mezi nejlevnější 100% hypotéka rozhodně nepatří. Ba naopak očekávejte vysoké úroky.
  2. Jen pravidelný příjem nestačí. Chcete-li si půjčit na koupi celou částku hodnoty nemovitosti, pak je zapotřebí vyšších příjmů.
  3. Některé banky mají maximální výši hypotečního úvěru stanovený.
  4. 100% hypotéky nenabízí všechny banky. Výběr je proto velmi omezený. Zatím ještě sjednáte úvěr například u České spořitelny, Komerční banky, Hypoteční banky nebo ČSOB.

Jestliže se vám zdá vyřízení úvěru na bydlení zdlouhavé, potom sjednání 100% hypotéky je ještě náročnější. Banky kvůli vysoké půjčené částce často vyžadují po klientech řadu náležitostí navíc. I smluvní podmínky se obsahově liší od těch klasických.

Hypotéku musíte splatit do 70 let

Výpočet 100% hypotéky závisí na podmínkách úvěrů. Jedním z důležitých parametrů jsou výše půjčené částky, doba splatnosti a délka fixace. U 100% hypotéky banky velmi často nabízí maximální dobu splatnosti 30 let. Ovšem pozor, žadatel musí úvěr splatit do 70 let věku.

Příklad:

Cena nemovitosti – 1 500 000 Kč

Výše úvěru v % – 100 %

Výše úvěru v Kč – 1 500 000 Kč

 

Při úrokové sazbě 2,39 % budete měsíčně splácet 5 842 Kč.

Při úrokové sazbě 2,99 % budete měsíčně splácet 6 316 Kč.

Při úrokové sazbě 3,19 % budete měsíčně splácet 6 479 Kč.

100% hypotékám zvoní hrana

Česká národní banka zpřísňuje poskytování úvěrů, a to především těch na bydlení. Od 1. října 2016 již nebude moci být sjednávána hypotéka do 100 % nemovitosti. Zástavní hodnota nemovitosti bude možná maximálně ve výši 95 %. Od 1. dubna 2017 hypotéky zpřísní ještě víc. Na pořízení vlastního bydlení bude zapotřebí mít alespoň 10 % vlastních zdrojů. Hypotéky budou nabízeny jen do výše 90 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)