3 rady, jak na vykradený bankovní účet

Každá banka je originál, každá nabízí své specifické produkty a každá řeší určité situace jiným způsobem. I na vykradený bankovní účet mají banky svůj konkrétní postup. Přesto existuje pár univerzálních rad, které vám v takové situaci pomohou.

1. rada – Váš problém ihned nahlaste vaší bance

Prvním logickým krokem je nahlásit bance, že váš účet byl vykraden. Většina bank tento problém řeší stejně jako jiné reklamace služeb či produktu. Což znamená, že se banka začne vaším případem zajímat a bude se snažit vyšetřit, jak ke krádeži peněz došlo. Konečným řešením mohou být dva výsledky.

  • Banka zjistí, že vina je na její straně, popřípadě, že došlo k phishingovému útoku, kterému jste vy jako klient nemohl zabránit. V takovém případě vám peníze v plné výši budou navráceny na účet.
  • Neřídíte-li se základními bezpečnostními pravidly pro přihlašování do internetového bankovnictví, pak nejspíš výsledkem banky bude, že vinu za ukradené peníze přičte vám.

V prvním případě se vše uzavře ke spokojenosti klienta. V druhém případě začíná boj o peníze, ve kterém se klient musí velmi angažovat.

2. rada – O krádeži musí být informována policie

Jedná-li se o krádež, pak se musí případem zabývat také policie. Nahlásit vykradený bankovní účet je povinností banky. Pokud tak ale neučiní, může o celém případu policii informovat i klient.

Jestliže máte pocit, že policie a ani banka nedělá vše proto, aby případ vyřešila ke zdárnému konci, obraťte se na právníka. I ten vám může významně v celé nepříjemné situaci pomoci a především poradit, jak dále postupovat.

3. rada – Finanční arbitr je posledním řešením

Nedomůžete-li se pomoci u banky a policie, hledejte pomoc u finančního arbitra. Ten mimosoudně řeší finanční spory, tudíž i vykradený bankovní účet.

Finanční arbitr je státním orgánem, který se řídí platnou legislativou a který nabízí veřejnosti bezplatné služby. Aby se začal zabývat i vaším případem je zapotřebí zaslat písemný návrh, v němž požádáte arbitra o zahájení řízení.

V neposlední řadě je velmi důležité nejen celou situaci aktivně řešit, ale zároveň jí i do budoucna předcházet. Proto nezapomínejte na základní pravidla bezpečnosti pro využívání internetového bankovnictví.

  1. Vždy se přihlašujte jen z chráněného počítače, notebooku či smartphonu.
  2. Nezapomínejte na aktualizaci antiviru.
  3. Instalaci programů provádějte jen z certifikovaných zdrojů.
  4. Pravidelně si měňte heslo do internetového bankovnictví.
  5. Nikdy si neukládejte hesla do bankovnictví do počítače.
  6. Nereagujte na nevyžádané e-maily.
  7. Neklikejte na podvodné přílohy a neznámé odkazy.
Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)