Aasa půjčka zkušenosti

Nedávno jsem si potřeboval půjčit menší finanční obnos. Syn zrovna potřeboval zaplatit roční příspěvek, aby se mohl nadále věnovat své (a přiznám, že i tak trochu mojí) vášni. Hokej jsem mu prostě nemohl odepřít, a protože jsem neměl dostatek financí doma na slamníku, vyřešil jsem to půjčkou. Věřte nebo ne, základní příspěvek na rok pro poslední ročník ZŠ je dnes devět tisíc.

Naštěstí ale v můj prospěch zasáhla náhoda. Zdlouhavě jsem vybíral a přemýšlel nad možnostmi různých krátkodobých úvěrů, když jsem na tohle téma zapředl řeč s kolegou v práci. Jeho dobré zkušenosti mě dostatečně přesvědčily o tom, že zrovna Aasa by mohla být to pravé. A nemůžu říct, že by mi tento kamarád poradil nějak špatně.

Nemusel jsem nikam chodit a o úvěr požádal prostřednictvím online formuláře, to je první velká výhoda. Úroková sazba devatenáct procent mě u desetitisícové půjčky (ano, syn ještě potřeboval hokejku, která nedávno odešla do laminátového nebe) na půl roku. Tak přesně tohle jsou na dnešní poměrně výhodné podmínky, které jsem předtím marně hledal. Splatil jsem pak Aase vlastně pouze asi čtyři tisíce navíc. A to včetně všech poplatků, takže jsme se nedostali se splátkami nikam do astronomických výšin. Inu, to víte, dneska Vám nedá nikdo nic zadarmo, ale jinde byly podmínky o něco nevýhodnější a čtyřčlenná rodina potřebuje šetřit každou stokorunu. I proto jsem se rozhodl zrovna takhle.

Přesvědčil mě i fakt, že Aasa nabízí úvěry i v jiných zemích a v Čechách má už za sebou pár let tradice. Mám dodnes pocit, že jsem nikomu nenaletěl, což by se u nějakého podomního lichváře dost možná stalo. A směnku jsem podepisovat nechtěl, to je cesta do pekel, znáte takové případy jistě ze svého okolí.

Pokud bych v budoucnu potřeboval ještě někdy půjčku (a že to není vyloučeno), asi si znovu vyberu Aasu. Samozřejmě zvážím i ostatní možnosti, ale člověk nerad vstupuje do neznámých vod. A navíc, když jsem byl v rámci možností maximálně spokojen, nevidím důvod odcházet – jsem přece spokojený zákazník, nebo ne?

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)