Aukce aut z exekuce

V posledních letech stoupá počet exekucí a tedy pochopitelně i zabavených automobilů, nemovitostí nebo elektroniky. Cílem exekuce je vždy získání co největšího množství peněz pro uhrazení pohledávek věřitelů. Zabavený majetek se tedy musí prodat za co nejvyšší možnou cenu. Ta se ovšem většinou ani zdaleka neblíží ceně pořizovací nebo odhadní. Z toho důvodu se lidé stále častěji zajímají o dražby věcí z exekucí a například ojetý automobil lze sehnat klidně i za 60 nebo 70 % odhadní ceny.

Jak probíhají aukce aut z exekuce?

Nejlepším způsobem, jak zabavené věci z exekuce zpeněžit, je jejich prodej v aukci. Pochopitelně by asi nebylo příliš ekonomické, kdyby byla aukce pořádána kvůli jednomu vozu, pokud se tedy nejedná o méně časté aukce aut z exekuce online. Pořádají se tedy většinou v předem stanovených termínech, během kterých jich jde do prodeje více. Vždy je určena nějaká základní vyvolávací cena, za kterou lze automobil koupit. Většinou je ovšem stanovena hluboko pod cenou odhadní a záleží pouze na množství zájemců a jejich ochotě vůz koupit za stále se zvyšující cenu.

Velmi rozdílný stav nabízených vozů

Aukce aut z exekuce probíhá i v takovém případě, že konkrétní vůz není v právě nejlepším technickém stavu. Z toho důvodu je dobré si automobil před samotnou dražbou prohlédnout. Většinou se lze domluvit s prodávajícími na určitém termínu případně využít k návštěvě předem určené datum shodné pro všechny případné zájemce. U vozu si prohlédněte zejména stav motoru. Pokud se v dané problematice neorientujete, jistě vám za drobný poplatek pomůže nějaký zkušený automechanik. Sami pak můžete posoudit stav interiéru, jeho čistotu či opotřebení a další podobné neodborné věci.

Kde se zúčastnit aukce aut z exekuce?

Pokud si myslíte, že dražby zabavených aut probíhají v každém druhém městě, potom jste na omylu. Je jen omezené množství měst, kde působí firmy zaměřující se právě na prodeje automobilů z exekucí. Já bych zmínil zejména známé aukce aut z exekuce Kolín a aukce aut z exekuce Přerov. V obou těchto městech jsou zavedení prodejci, kteří dávají zabavené automobily do dražby a zařizují všechno potřebné. Pokud tedy o nějaké ze zabavených aut máte zájem, můžete se podívat například na jejich stránky www.exekuce.cz, kde zjistíte nejbližší termín dražeb.

Aukce aut z exekuce
5 (100%) 1 vote

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)