Banka Sberbank CZ

Začátkem roku 2013 se Volksbank přejmenovala na Sberbank CZ přičemž od prvního ledna roku 1997 funguje jako samostatná akciová společnost jež je vybavena vlastní bankovní licencí, kterou udělila Česká Národní Banka. Sberbank CZ je jinak obchodně smýšlející bankou s velkou nabídkou produktů a služeb v oblasti firemních i osobních financí. Hlavním cílem banky je získat si tvář důvěryhodného finančního poradce pro své klienty.

Sberbank CZ

Bankovní instituce Sberbank CZ (jež dříve fungovala pod jménem Volksbank CZ) je v celku úspěšně působící bankou a na českém trhu figuruje od roku 1993. Hlavní kořeny vedou přes akcionáře Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni, až k mateřské společnosti Sberbank se sídlem v Rusku. Jedná se tedy o evropskou bankovní síť jenž úspěšně expanduje na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Ukrajině. Mateřská Sberbank Rusko je největším hráčem na ruském bankovním trhu a obhospodařuje přibližně 27% všech bankovních aktivit v Rusku. Není proto překvapením, že zaměstnává přes 240 tisíc zaměstnanců. Většinovým akcionářem a zakladatelem je Ruská národní banka Bank of Russia zbylými akcionáři je skupina 245 tisíc právnických a fyzických osob.

Sberbank CZ pobočky

Hlavním sídlem banky Sberbank je adresa Na Pankráci 129, která se nachází v Praze. Doposud bylo po české republice otevřeno celkem 32 poboček a dohromady 47 bankomatů. Banka má v nabídce tradiční bankovní produkty jako běžný účet, hypotéka, pojištění, úvěry, spořící produkty. Banka se definuje ne jako pouhý prodejce bankovních produktů, ale chce být prospěšným partnerem pro své klienty. Nevýhodami jsou prozatím malý počet poboček a firemních bankomatů poplatky za některé operace a fakt že se jedná o relativně mladou banku.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)