Bitcoin v Číně

Pokud se zajímáte o virtuální měnu Bitcoin, rozhodně vám nemohlo uniknout znepokojující oslabení kurzu tohoto virtuálního platidla. Došlo k němu během posledních několika týdnů a podle dostupných informací hodnota Bitcoinu stále ještě slabě klesá. Co je příčinou tohoto pádu o 20 a více procent? Je vhodné nyní do této virtuální měny investovat své peníze?

Problémy na čínské burze

Potíže začaly už před několika týdny, když se začaly zprávy na internetu plnit informacemi o stažení čínských bank z BTC China – největší burzy s Bitcoiny v Číně. Podle nepotvrzených informací by mělo jít o nařízení centrální banky, která se rozhodla regulovat obchodování čínských bank s Bitcoiny a spolupráci se směnárnami a burzami. Na trhu tedy není tolik finančních prostředků a Bitcoin kurz  rapidně klesá. Naštěstí za posledních několik dní se relativně stabilizoval, ale jakákoliv další negativní zpráva může jeho cenu opět snížit.

Co má být cílem této regulace, kterou Čína zavedla?

Zakázání nějaké aktivity musí být vždy pro veřejnost nějak vysvětleno. V tomto případě má jít prý o ztížení přístupu klientů k účtům s kryptoměnami. Jako cíl si dala Čína posílení vlastní měny a ztížení praní špinavých peněz. Zda je to skutečným důvodem, tak o tom můžeme pouze spekulovat.

Je vhodné nyní do Bitcoinu investovat?

Se stejnými opatřeními, která oslabila trh v Číně, naštěstí už mnoho významných států přijít nemůže. Většina bank se rozhoduje o svých investicích pouze na základě vlastního uvážení a nějaký náhlé ukončení obchodování stávajících subjektů se nedá očekávat. Lze se tedy domnívat, že aktuální Bitcoin kurz by nějakou dobu mohl vydržet a pokud se nepřihodí něco nečekaného, mohl by v dohledné době začít nějak rozumně stoupat. Já osobně bych se tedy investici úplně nebránil, pokud v následujících několika týdnech kurz opět nezačne klesat.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)