Bleskově rychlé placení díky BLESK peněžence

Na podzim loňského roku se v České republice poprvé objevila předplacená platební karta BLESK peněženka. Pro mnohé zatím ještě celkem neznámý pojem. V USA je však tento způsob platby už dlouhá léta samozřejmostí.

Pokud patříte k těm, co se o tomto způsobu platby ještě nedozvěděli, potom zbystřete a seznamte se s pár fakty, které při používání BLESK peněženky jistě oceníte.

Kde koupit a dobít BLESK peněženku?

BLESK peněženku můžete zakoupit v trafikách, v obchodech nebo na čerpacích stanicích. Zároveň si můžete tuto předplacenou kartu objednat i na webových stránkách BLESK peněženky. Cena jedné karty je 125 Kč.

Po zakoupení je kartu nutné dobít. Dobíjení je možné na terminálech Sazky, bankovním převodem nebo platební kartou. V případě dobití hotovosti na terminálech Sazky je nutné počítat také s poplatkem 25 Kč. Dobití peněz je do 3 minut. Využijete-li druhou možnost dobití bankovním převodem, poté převedete minimálně 100 Kč na číslo účtu BLESK peněženky: 3198888319/0800. Jako variabilní symbol použijete vaše telefonní číslo a díky němu se dobitá částka přičte do 3 dnů na vaši peněženku. Dobití platební kartou provedete přes webové stránky www.bleskpenezenka.cz. Poplatek 25 Kč zaplatíte i v případě využití zbylých dvou způsobů.

2125257_blesk-penezenka

Zdroj obrázku blesk.cz

2125258_blesk-penezenka

Zdroj obrázku blesk.cz

Jak aktivovat BLESK peněženku a co dělat v případě ztráty?

Aktivaci BLESK peněženky vyřídíte na zákaznické lince 267 197 097. Na toto uvedené číslo zavoláte, zvolíte „aktivaci BLESK peněženky“ a zadáte poslední 4 čísla z přední strany BLESK peněženky a pětimístní kód z Bezpečnostní kartičky. Ta je součástí každého balení BLESK peněženky. Poté si už jen zvolíte PIN a BLESK peněženku podepíšete.

S koupí a aktivací karty je také možné zažádat o ověření částečné nebo úplné. Je jen na vás, zda budete chtít mít na kartě až 55 000 Kč ročně nebo vám postačí základní nastavený limit na 10 000 Kč.

V případě ztráty je nutné kartu okamžitě zablokovat. Je tedy zapotřebí zavolat na zákaznickou linku a zvolit „blokace BLESK peněženky“. Potřebovat k tomu budete opět Bezpečnostní kartičku.

K čemu použít BLESK peněženku?

Používání BLESK peněženky je zcela jednoduché. Po dobití s ní zaplatíte v obchodech, na internetu a vyberete z bankomatu. Vhodná je i při vycestování do zahraničí, kde s ní můžete bez problémů zaplatit v obchodech s platebními terminály. Ovšem pozor, nutné je si pamatovat, že v zahraničí s BLESK peněženkou nevyberete z bankomatu. V případě nouze, kdy vám v cizině dojdou peníze, vám však mohou známí zaslat na BLESK peněženku peníze i do zahraničí, a vy s ní dále můžete platit potřebné výdaje.

BLESK peněženka může také posloužit jako skvělý dárek. Pokud si marně lámete hlavu, co originálního koupit svým blízkým, pak zvolte nabitou předplacenou kartu. Zároveň je BLESK peněženka také vhodnou alternativou pro dětské kapesné. Už nemusíte mít strach, že děti peníze hned utratí nebo ztratí. Na BLESK peněžence jsou v bezpečí.

Bleskově rychlé placení díky BLESK peněžence
1.75 (35%) 12 votes

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)