Buďte s vánočními půjčkami opatrní. Mohou vás přivést do problémů

Období Vánoc je v jedné věci hodně typické. Lidé si čím dál častěji půjčují peníze na dárky, což je z obecného hlediska naprosto nelogické a nevhodné. Zapůjčené peníze, které musíte splácet několik dalších dnů až měsíců totiž investujete do pomíjivých věcí a do ničeho důležitého.

Půjčky na Vánoce vám sice mohou přinést prvotní radost a nadšení z toho, že jste obdarovali lidi kolem sebe. Na druhou stranu se mohou přetransformovat do problémů, jež vás budou čekat v rámci následného splácení.

Pozor na nebankovní půjčku

Jestliže přes výše uvedené upozornění stejně porušíte základní pravidlo a zvolíte vánoční nebankovní půjčku, snažte se zadlužit alespoň minimálně. Zároveň si vybírejte poskytovatele, s nímž nešlápnete vedle a on vám přinese odpovídající služby navíc. Hodit se může například odklad splátky, prodloužení termínu splatnosti, pojištění schopnosti splácet a další věci.

Abyste se dopracovali k výhodné půjčce na Vánoce, je zapotřebí hodně přemýšlet a nepodléhat žádným reklamním nabídkám. Tato volba by vás totiž mohla značně mrzet. Nejvhodnější je půjčky porovnat s tím, že tento proces vám ušetří čas a ve výsledku pochopitelně i peníze.

Pozor na nekalé prakticky poskytovatelů

Nebankovní poskytovatelé si moc dobře uvědomují, že po vánočních půjčkách touží spousta lidí, a tak využívají jejich nepozornosti. Díky tomu pak můžete skončit s horší úrokovou sazbou a splátkami. Ty vás budou po svátcích hodně zatěžovat. A za to rozhodně lepší vánoční dárky nestojí.

Z těch bezpečných a transparentních nebankovních produktů jasně vede Zonky půjčka, která je vlastně představitelem úvěru od lidí. Přesto mějte na paměti, že pokud to není nevyhnutelně nutné, raději si na Vánoce nepůjčujte moc peněz, popřípadě dejte přednost jen osvědčeným poskytovatelům, jež vám budou schopni půjčit menší peněžní obnos.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)