Česká spořitelna

Historické prameny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy byla zahájena její činnost pod názvem Schraňovací pokladnice (pokladní kasa) pro hlavní město Prahu a pro Čechy. Později pochopitelně vznikl jednodušší, ale především kratší název Spořitelna Česká, přičemž adjektivum “česká” označovalo místo působení spořitelny, nikoli její národnostní zaměření.

Tradici českého a později československého spořitelnictví upevnila v roce 1992, kdy vznikla Česká spořitelna a.s. jako akciová společnost. Není tak proto s podivem, že v současné době je s počtem 5,2 milionu klientů, největším počtem poboček i bankomatů, je Česká spořitelna také nejsilnějším hráčem na českém bankovním trhu.

Silné partnerství

V roce 2000 se Česká spořitelna stala hrdým členem Erste Group, tedy institucí která vůbec jako první v Evropě se spořitelnictvím začala roku 1819. Dnes se stará o finanční služby více než 17 milionům klientů v osmi zemích patřících do Evropské unie a patří mezi přední poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě. V červenci roku 2001 byly pobočky i finanční služby české spořitelny podrobeny úspěšné transformaci, která se zaměřovala na zlepšení všech klíčových součásti banky. Česká spořitelna se snaží nadále pokračovat ve zkvalitňování svých finančních služeb a produktů, jako například kontokorent a stejně tak zefektivňovat pracovní procesy na všech svých pobočkách.

Bezkonkurenční zázemí

Česká spořitelna se jako největší banka u nás stará o širokou skupinu klientů. Jejími věřiteli jsou proto jednotlivci, malé a střední firmy, ale stejně tak i obce a města. Nezastupitelnou roli zastupuje také ve financování velkých korporací, kterým poskytuje finanční zázemí. A stejně tak i finanční služby, jako například mzdový systém pro odměňování firemních zaměstnanců. Díky tradici a solidních zahraničních partnerů patří Česká spořitelna do velmi silné bankovní  skupiny. Za dobu svého působení dosud Česká spořitelna vydala více než 3,2 mil. platebních karet, pro své zákazníky denně otevírá dveře síť 657 poboček a na dvakrát tolik bankomatů a výběrových  míst. Česká spořitelna zároveň figuruje na českém kapitálovém trhu, kde patří mezi největší obchodníky s cennými papíry.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)