Dr. Jan Libich – významný český ekonom

Český devětatřicetiletý ekonom Dr. Jan Libich se narodil v Ostravě. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudoval obor finance a doktorát získal na University of New South Wales v Sydney.

Více než sedm let přednáší Jan Libich makroekonomii na univerzitě La Trobe v Melbourne. Ve své výuce zavádí netradiční metody výuky s vysokým podílem praktických příkladů.

Ve výzkumu se Jan Libich zaměřuje na teorii her, sportovní ekonomii a vzájemnou interakci monetární a fiskální politiky. Od roku 2012 působí také ve svém rodném městě na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

V Česku se mimo jiné Jan Libich zabývá výzkumem ekonomických důsledků stárnutí populace, na nějž získal grant od Nadačního fondu Karla Janečka.

Vedle výuky a akademického výzkumu se Jan Libich věnuje natáčení interview s guvernéry národních bank a světovými ekonomy, ve kterých se zabývá tématy státního hospodaření. Videa si můžete přehrát na tomto odkazu.

Ocenění

Ekonom Jan Libich je oceňován pro svou nezastupitelnou činnost na poli makroekonomie a také pro své jedinečné učitelské schopnosti. Čtyřikrát za sebou byl australskými studenty na univerzitě La Trobe zvolen nejlepším přednášejícím. V roce 2012 získal cenu australské vlády za přínos studentům.

Publikace

Jan Libich je autorem mnoha odborných příspěvků a ekonomických publikací, kterými jsou například Journal of Sports Economics, Journal of Institutional and Theoretical Economics nebo Economic Change and Restructuring.

Pro ty, kteří by si názory Jana Libicha rádi přečetli v češtině, je zpřístupněna rubrika Ekonomix Jana Libicha, která pravidelně vychází v Hospodářských novinách. Podtitul rubriky nese název „akademický výzkum ve službách reálného světa“. Články srozumitelnou formou vysvětlují praktické důsledky z témat penzí, ekonomického růstu, finančních krizí, globálního oteplování nebo patentovému systému.

Dr. Jan Libich – významný český ekonom
3.33 (66.67%) 3 votes

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)