Dražby a exekuce nemovitostí

Dražit v aukci se může majetek movitý i nemovitý. V současné době stále roste počet nedobrovolných dražeb. To znamená majetek věcí zabavených v exekuci. Jedním z nejvýraznějších faktorů, které to způsobují je zvyšující se nezaměstnanost a tudíž neschopnost lidí splácet své půjčky. Vzhledem k tomu, že vyvolávací cena nemovitostí začíná na dvou třetinách tržní eny určené soudním znalcem, jsou dražby a exekuce nemovitostí výbornou příležitostí, jak přijít levně k investičnímu majetku. Navíc zde výrazně odpadá riziko, že vydražená nemovitost s sebou ponese další závazky jako například věcné přemeno či zástavu.

Kde zjistit informace

Dražební vyhláška musí být známa minimálně 30 dní před samotnou aukcí a obsahuje veškeré informace týkající se připravované dražby a exekuce nemovitostí. Zpravidla bývá zveřejněna na internetových stránkách a nástěnce příslušného městského úřadu, na soudech a nebo na speciálně zaměřených serverech. Zejména zde musí být jasné datum a místo konání dražby, stručný popis nemovitosti a datum její prohlídky, vyvolávací cena a také informace o případném zániku všech závazků v případě úspěšného vydražení. Vždy je dobré si jít nemovitost, o kterou máte zájem, prohlédnout. Přesvědčíte se tak o tom, zda popis nabízené nemovitosti odpovídá realitě a ověříte si také, zda se dražba bude opravdu konat. Kromě centrálního webu spadajícího pod Exekutorskou komoru, kde mohou exekutoři vyvěšovat upoutávky na nadcházející aukce nemovitostí po celé České republice, jsou na stránkách většinou podkategorie rozdělené podle krajů. Není tedy problém vyhledat si byt v kategorii dražby a exekuce nemovitostí Praha nebo domeček na víkendové chalupaření v části dražby a exekuce nemovitostí Semily.

Nejmenší míra rizika

V současné době jsou exekuce a dražby nemovitostí témeř nejbezpečnějším způsobem, jak přijít k nemovitosti. Exekutoři sami si dají opravdu záležet na tom, aby prodejem dané nemovitosti získali finanční prostředky, které jim dluhy zaplatí, a proto si nemovitosti detailně prověřují. Zároveň se jedná o velice transparentní a rychlé převody. Kromě dražební jistiny, kterou musíte složit na účet exekutora nejdéle v den ukce, je ve většině případů nutno vydraženou nemovitost zaplatit do 30 dnů od konané dražby. Nemovitost není jen dům či byt. Může se jednat taktéž o pozemek nebo jen soukromou garáž. Dražby a exekuce nemovitostí Brno jsou přehledně zpracovány na stránkách soukromé aukční síně Amex.

V Kterých městech exekuce a dražby hledat: Praha, Brno, Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Opava, Kladno, Pardubice, Koryčany, Vysočina, Liberec, Louny, Přerov

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)