Exekuce – Výpis z evidence exekucí nově možno vyžádat na poště

Exekuce je velkou nepříjemností, ať už se týká vás samotných, vašich přátel nebo obchodních partnerů. A právě poslední zmiňovaná varianta byla doposud poměrně nebezpečnou. V okamžiku, kdy jste chtěli zrealizovat obchod libovolného typu s neznámou osobou, vystavovali jste se riziku, že na daného člověka je vedena exekuce a vy se dostanete do nepředvídatelných problémů.

Na tyto obtíže však nyní můžete zapomenout, protože od 1. července 2016 přišla Česká pošta s novinkou, kterou je Výpis z evidence exekucí.

Ověřte si vše důležité na Czech Pointu

Czech Point, přesně tak jsou označena místa České pošty, jichž je v republice více, jak 1 000, kde je možné za mírný poplatek požádat o řadu výpisů. K těm z trestního a obchodního rejstříku přibyl také Výpis z evidence exekucí.

Služba, jež je realizována na počkání a je zpoplatněna částkou 50 Kč. Na základě tohoto požadavku, k němuž je zapotřebí jméno, příjmení a datum narození, popřípadě rodné číslo lustrované osoby, obdržíte ověřený výpis s přínosným obsahem.

  • Zda je na daný subjekt nařízena exekuce
  • Jaký soudní exekutor jí byl pověřen
  • Jestli jde o exekuci pravomocně odloženou či zastavenou

Preventivní nástroj, s pomocí něhož ochráníte svůj majetek a vyvarujete se mnohým nepříjemným situacím.

Bezpečný obchodní styk

Výpis z evidence exekucí vás ochrání především před podvodníky, jimž byste chtěli svěřit své peníze, popřípadě máte v úmyslu zakoupit od nich sortiment nejrůznějšího charakteru. Pak by taková kupní smlouva nemusela být platná, protože proti dané osobě je vedena exekuce. V ten okamžik hrozí, že přijdete nejenom o danou věc, ale také o finance.

Česká pošta, respektive její Czech Pointy jsou otevřeny všem žadatelů a je pravdou, že za krátké období fungování této služby byly vydány stovky výpisů z evidence exekucí.

Centrální evidence exekucí

Tato bohatá databáze, z níž jsou čerpány informace, spadá pod Exekutorskou komoru České republiky. Jejím hlavním cílem je prevence, jež má ochránit spoustu lidí před podvodníky a občany v exekuci. Díky dostupnosti prostřednictvím Czech Pointu je získání výpisu snadné a časově nenáročné.

Vyvarujte se nekalým praktikám mnohých obchodníků a ať už pronajímáte byt nebo kupuje ojeté auto, vynaložte oněch 50 Kč a nechte si prolustrovat konkrétní osobu. Prověření exekučního řízení je jen malým úkonem proti tomu, kdybyste jakékoliv následné problémy museli řešit soudně.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)