Jak investovat do akcií?

Investování do akcií je oblíbenou formou jak zhodnotit své finance. Samotné investování je spojeno s možností vysokých výnosů s vysokou likviditou, ale také s úměrně vysokým rizikem, které může vést ke znehodnocení investovaných financí.

Akcie lze nakoupit několika způsoby, osobně či telefonicky přes brokera nebo nejsnadněji v reálném čase prostřednictvím internetu. Výhodou jsou minimální poplatky za uskutečněné transakce a okamžité reakce investora na vývoj trhu.

Jak začít investovat?

Nejdříve si vyberte obchodníka s cennými papíry, u kterého si založíte brokerský účet. Služby obchodování s akciemi nabízí brokerské společnosti a také většina tuzemských bank. Při výběru obchodníka se zaměřte, zda poskytuje online platformu pro obchodování, jestli má důvěryhodnou historii, kolik nabízí trhů, na kterých můžete obchodovat, a v neposlední řadě kolik má dostupných poboček, a jak vysoké má poplatky za vedení účtu a uskutečněné transakce.

Po založení brokerského účtu a převodu základního kapitálu můžete začít obchodovat.

Před prvním investováním

K investování na akciových trzích potřebujete především dostatek informací o stabilitě a plánovaném hospodářském vývoji uvažovaných firem, ale také o vhodné obchodní strategii. Pro lepší orientaci na trhu čerpejte informace i z doporučení zkušených brokerů.

Před samotným investováním si stanovte investiční horizont neboli délku investice. Poté si zvolte investiční strategii, která nejlépe odpovídá požadovaným cílům, a vašim časovým možnostem, protože budete-li mít investování jako koníček, nebudete zřejmě neustále sledovat vývoj trhu a predikce, kdy akcie vhodně prodat.

Máte-li stanovené cíle a investiční strategii, vyberte si portfolio firem, do kterého budete investovat. Nikdy není vhodné investovat do jediné firmy. Své portfolio si vhodně diverzifikujte, abyste snížili riziko ztráty investovaných financí.

Jakmile jste veškeré předchozí body splnili, vyčkejte na vhodnou chvíli, kdy vybrané akcie nakoupíte. Skutečně dobrý nákup a prodej je totiž otázkou několika málo okamžiků.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)