Komerční banka

Komerční banka a.s. (známá též pod zkratkou KB) je bankovní instituce působící na českém kapitálovém trhu, jenž je z většiny vlastněná finanční skupinou Société Générale, která je čtvrtou nejsilnější finanční skupinou na evropském trhu. Jedná se o akciovou společnost a její akcie jsou obchodovatelné na Pražské burze. V Česku obsluhuje více než 1 580 000 zákazníků.

Historie KB

Založení Komerční banky proběhlo v roce 1990 kdy jako státní instituce. Následně roku 1992 byl proveden přerod na akciovou společnost. Cenné papíry KB jsou indexovány na pražské burze cenných papírů, stejně jako v RM-Systému, a to již od chvíle kdy vznikly. GDR (Globální depozitní certifikáty), jenž aktivně zastupují akcie KB se obchodují na londýnské burze cenných papíru od roku 1995. V roce 2001 odkoupila většinový státní podíl (60%) v Komerční bance finanční skupina. Société Générale. Po této privatizaci začala KB posilovat svou pozici na trhu a nadále rozvíjet aktivity také pro individuální zákazníky a podnikatele. Také proto následoval v roce 2006 rozvoj retailových aktivit jehož součástí byl i nákup zbývajícího většinového podílu (60%) v Modré pyramidě, kterým Komerční banka získala plnou kontrolu nad třetí největší stavební spořitelnou v České republice. Počinaje posledním prosincovým dnem roku 2010, nabylo účinnosti mezirepublikové sloučení mezi Komerční bankou a Komerční bankou Bratislava s tím, že na slovenském území bude vedena jako Komerční banka – pobočka zahraniční banky, a bude nadále pokračovat v aktivitách na Slovensku.

Portfolio Komerční banky

Přístup k obsluze korporátní klientely Komerční banky je rozdělena do dvou segmentů, přičemž parametrem je nejčastěji obvykle roční obrat klienta a základna produktů, které využívá. Společnosti které vykazují obrat v rozmezí od 60 do 1.500 mil. Kč jsou zpravidla obsluhovány na obchodních centrech segmentu Corporate. Komerční banka nabízí veskrze standardní bankovní služby, mezi které patří například půjčka Komerční banky, elektronické bankovnictví, platební karty, financování produktů, investiční bankovnictví. Zároveň nechybí ani penzijní připojištění, stavební spoření, faktoring, spotřebitelské úvěry, pojištění.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)