Kooperativa pojišťovna

Pojišťovací společnost Kooperativa pojišťovna a.s. je druhou největší pojišťovnou v České republice. Profiluje se jako universální typ pojišťovny, která nabízí všechny možné pojišťovatelské produkty od Kooperativa úrazové pojištění přes životní, až po automobilové pojištění. Pozici Kooperativy na trhu, konkrétní podíl je 23%, dokazuje i bohatá pojišťovací tradice. Tu podporují Kooperativa pobočky a obchodní místa, kterých je přes 300 po celé ČR. Založena byla ještě za Československa v roce 1991.

Nabídka značky Kooperativa

Základní balík pojišťovacích služeb Kooperativa a.s. nabízejí životní pojištění a pojištění úrazové, fyzické osoby mají možnost sjednat si cestovní pojištění na jimi zvolenou dobu, dále povinné ručení se zajímavými bonusy a pochopitelně také pojištění havarijní. Nabídka obsahuje také pojištění malých a středních podnikatelů, ale také větších společností průmyslových podniků. Kooperativa pojišťovna disponuje také programem zákonného pojištění zaměstnance při odpovědnosti za škodu a pojišťuje i firemní vozidla. Poslední položkou v seznamu nabídky je penzijní fond Kooperativa.

Kořeny až ve Vídni

Celkový součet základního jmění Kooperativy pojišťovny a.s., jenž je součástí Vienna Insurance Group činí 3 miliardy korun. Hlavní sídlo společnosti sídlí v Praze, kde byla také zapsána do obchodního rejstříku u Městského soudu. Celkový počet zaměstnanců instituce Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group činí přibližně 3844. Obchodní jméno společnosti Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group napovídá, že spadá pod zahraniční akcionáře, kteří jsou celkem tři. Největším podílem akcií společnosti disponuje Vienna Insurance Group Wiener Städtische Versicherung AG, jenž vlastní celkem 89,65 % společnosti Kooperativa. Ostatně Wiener Städtische Versicherung AG je velmi tradiční společností s bohatými kořeny, jenž sahají do roku 1824, kdy byla založena. Majoritním vlastníkem této společnosti je Wiener Städtische Wechselseitige Versicherungsanstalt-Vermögensverwaltung. Působení Vienna Insurance Group Wiener Städtische Versicherung AG je soustředěno zejména do oblastí střední a východní Evropy. Dalšími vlastníky jsou Majetkoprávní a podílová společnost Vltava s.r.o. s celkovým podílem 2,07 % Kooperativy a Svaz českých a moravských výrobních družstev, jenž vlastní 8,28 %.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)