Krátkodobé půjčky

Krátkodobé půjčky se v Čechách staly velice oblíbenými. Jde o bezúčelové úvěry, které se pohybují v nižších částkách, zpravidla je jedná o částky od několika stovek do maximální hranice desetitisíc korun, které slouží k pokrytí nečekaných výdajů nebo k řešení náhlé špatné finanční situace.

Doba splatnosti u krátkodobých půjček

Obecně lze říci, že čím kratší doba splatnosti půjčky bude, tím pro nás bude půjčka výhodnější, jelikož úroky a poplatky budou minimální. Nejčastěji půjčují finanční společnosti peníze prostřednictvím krátkodobé půjčky na dobu kolem 30 dní, setkat se ale můžete i s půjčkou na jeden den, někde zase na 40 dní. Někdy si můžete dobu splatnosti zvolit sami, což je výhodné, protože víte, kdy vám na účet přijde výplata a dluh budete moci splatit. Pokud se dostanete do situace, kdy víte, že dobu splatnosti nedodržíte, je dobré finanční společnost co nejdříve kontaktovat, splatnost krátkodobé půjčky lze totiž v případě potřeby prodloužit nebo si domluvit individuální splátkový kalendář. Vždy je ale samozřejmě lepší uhradit peníze včas, neboť s prodloužením doby splatnosti jsou spojeny poplatky.

Krátkodobé půjčky bez registru

Výhodou krátkodobých půjček je to, že věřitelé zpravidla poskytují jen menší finanční částky v řádech stovek až deseti tisíc korun, z toho důvodu nabízejí možnost úvěru i méně bonitním žadatelům nebo těm, kteří se ocitli v registru dlužníků. Krátkodobé půjčky bez registru jsou udělovány bez nahlížení do registru a povinnosti doložit příjem a jsou tedy založeny na důvěře mezi dlužníkem a věřitelem. Díky tomu, že věřitel na sebe bere vyšší riziko, bývají však krátkodobé půjčky bez registru dražší než půjčky klasické.

Krátkodobé půjčky před výplatou

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou je řešením v situaci, kdy nás zaskočí nečekaný nedostatek financí a do výplaty je v nedohlednu. Jedná se o produkt nabízený finančními společnostmi, který slouží k pokrytí drobných finančních nesnází. Důležité je, že peníze jsou k dispozici ihned, maximálně do 24 hodin, a zřízení půjčky je bezproblémové ( žádost o půjčku lze vyřídit online nebo pře sms). Doba splatnosti u takovéto půjčky se pohybuje okolo 30 dní.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)