Malé půjčky

Kromě milionových hypotečních úvěrů a statisícových spotřebitelských úvěrů existují i úplné mikropůjčky. Podle země jejich původu se jim také říká finské. Právě v této zemi se totiž okolo roku 2005 rozmohly a díky své oblibě se šířily dál po Evropě až dorazily i k nám. Termín finská půjčka se běžně užívá, ačkoliv není oficiálně schválen. Jedná se o půjčky řádově od několika set korun do 12.000,-. Tato malá rychlá půjčka vám může pomoci vyřešit problém s nanadálým nedostatkem peněz. Pro její schválení není třeba jít na pobočku. Přes internet vyplníte krátký dotazník, který vám zabere jen pár minut a během další čtvrt hodinky se dozvíte, jestli vám byla půjčka schválena, případně, zda je potřeba dodat ještě nějaké další informace. Jedná se o půjčku nebankovního typu, proto nemusíte dokládat příjem a ani nevadí, pokud máte nějaký vroubek v registru dlužníků.

Kdy využít malou půjčku

Nejčastěji využívají malé půjčky lidé, kteří nečekaně potřebují nižší finanční obnos. Může se stát, že vám ukradnou mobilní telefon, který je dnes téměř povinnou výbavou a úspory vám nestačí. I díky tomu, že se žádost vyřizuje bezkontaktně jen s pomocí internetu, malá půjčka ihned na účet většinou dorazí do 24 hodin a je vám k dispozici. Nalákaly vás slevy v obchodech a do výplaty je daleko? Malé půjčky před výplatou vás zachrání. Také se může stát, že rodinný rozpočet na daný měsíc nevystačí a nezbudou peníze třeba na jídlo. Malá půjčky do výplaty není zas takové zatížení, aby se nedala zvládnout. Pokud si půjčíte do pěti tisíc korun, splatnost si můžete zvolit třeba do 45 dní. V tomto případě se neuvádí RPSN. Asi je to tak dobře, protože by procenta byla závratná. Ale vzhledem k výši půjčky to není až tak riskantní, obzvláště, pokud víte, že finanční prostředky na splacení budete během blízké doby mít k dispozici.

Rizika malých půjček

Ojedinělá malá půjčka před výplatou ještě nikoho nezruinovala. Člověk si ale musí hlídat, aby si nepůjčoval moc často a splátky z různých půjček se mu nekumulovaly. To je pak riziko. Řešit splátku jedné půjčky půjčkou další je nebezpečné a ne jeden nešťastník kvůli tomu skončil vyhlášením osobního bankrotu. Rozmyslete si, zda peníze potřebujete na něco opravdu důležitého a nebo jestli by nebylo lepší chvíli počkat a nějaké peníze si našetřit na nákup věcí ne zcela potřebných.

Kolik vám půjčíme?: 2000 Kč, 3000 Kč 4999 Kč, 5000Kč, a více…

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)