Nebankovní hypotéka

Pokud nastane situace, kdy nám banka neposkytne hypoteční úvěr, protože dostatečné příjmy jsou příliš malé nebo patříme mezi problémové dlužníky. Bankou je totiž takový klient označen za nesolventního a je velké riziko, že nebude schopen splácet. Takový druh klientely většinou láká nebankovní instituce, které poskytují takzvané nebankovní hypotéky. Nejčastěji se jedná o klienty, kteří mají měsíční příjem menší než 20 000 Kč.

Význam nebankovní hypotéky

I přes skutečnost velmi rychlého získání finančních prostředků, úrokové sazby pro takové nebankovní hypotéky bývají často i dvakrát vyšší než u bank. Jedná se totiž často o menší společnosti, které se snaží za každou cenu vydělat na vysokém úroku klienta a jejich služby tak často hraničí až s lichvou. Klienti si navíc mnohdy pořádně nepřečtou velmi obsáhlou a drobným písmem psanou smlouvu nebo vůbec neporozumí obsahu jež smlouva obsahuje. Žadatel pak například podepíše dost nevýhodnou smlouvu a nemusí mít ani sebemenší představu o tom jaký ortel si podepsal. Finanční instituce mimo právní hřiště bank budou přeplácet mnohonásobně vyšší částky, někdy i v mnohem kratší době. Pro takového klienta s nižšími příjmy tak rázem může nastat velmi velký problém. Takové to malé podniky se taky mohou stát předmětem konkursu a místo odložení splacení, musí vrátit všechny půjčené peníze najednou.

Nejposlednější varianta

Pokud se někdy dostanete do situace, kdy nebudete mít jiné východisko, než nebankovní hypotéku, musíte si předem důkladně zjistit co možná nejvíce dostupných informací a pozorně do sebemenšího detailu pročíst smlouvu a její dodatky.

Nebankovní hypotéka
5 (100%) 1 vote

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)