Nebankovní hypotéka

Získat v dnešní době klasickou hypotéku není úplně snadné. I člověk s průměrnými příjmy a bez dluhů na ni při dnešních cenách nemovitostí často nedosáhne. Klasické půjčky a úvěry poskytují banky do několika desítek, maximálně stovek tisíc korun. Kde tedy vzít miliony na splnění svých přání? Nebankovní hypotéky pomůžou vyřešit platbu za cokoliv jiného, proto se jí také někdy říká neúčelová. Může to být vytoužený sporťák nebo klidně cesta kolem světa. Půjčit si můžete zpravidla od dvouset tisíc do pěti milionů. Ačkoliv slovo hypotéka automaticky asociuje půjčku na bydlení, je tomu vlastně opačně, bydlením ručíte a půjčit si můžete na cokoliv. Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti samozřejmě může být využita také.

Nebankovní americká hypotéka

Jak už je z názvu patrné, tento typ úvěru má kořeny v USA. Lidé ho tam využívají na koupi nejen nemovitostí, ale i spotřebního zboží, nebo aby mohli rozjet podnikání. V posledních letech se i u nás stává čím dál tím využívanější, ale název jí zůstal. Je logicky o něco rizikovější než klasická hypotéka, ale dosáhne na ni víceméně každý, kdo vlastní nějakou nemovitost. O tu však může přijít, pokud řádně nesplácí. Banka půjčí klientovi až 70% hodnoty této nemovitosti.. Minimální věk žadatele musí být 21 let. Pokud si zajdete pro tuto hypotéku do klasické banky, dostanete se na úrokovou sazbu okolo 7%. Zádrhel může nastat, pokud jste v minulosti měli se splátkami problém, protože banka si své klienty ověřuje přes registr dlužníků. Jestli u vás nějaký vroubek najdou, hypotéku vám nedají.

Hypotéka bez registru

Existuje však i nebankovní hypotéka bez registru. Dostanete ji v nebankovních společnostech jako Provident Financial nebo Cetelem. Tyto společnosti vaše platební historie vůbec nezajímá, ale můsíte počítat s zhruba o 3% vyšší úrokovou sazbou než v bance. Lidská etika těchto společností je častým tématem internetových diskuzí. Nebankovní americká hypotéka bez podvodu je zaručena v bankovních institucích pod záštinou České národní banky. Pokud je to možné, vydejte se pro ni právě do jedné z nich.

Nebankovní americká hypotéka – výhody

V klasických bankách si dost pravděpodobně budete muset založit k hypotéce i běžný nebo spořící účet. U americké hypotéky to po vás nikdo vyžadovat nebude. Oproti klasické půjčce se dostanete na výhodnější úrokovou sazbu. Úvěr můžete kdykoliv doplatit, nemusíte čekat na výročí fixace nebo za to platit sankce, jako je tomu u klasické účelové hypotéky. Nemusíte si zřizovat ani životní pojištění. Celou částku můžete splácet od jednoho roku až do dvaceti let.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)