Nebankovní půjčka pro problémové klienty

V případě, že nestihnete z nějakého důvodu splácet včas své závazky vůči nebankovní společnosti, můžete se dostat do registru dlužníků. Figurovat v podobném seznamu není vůbec žádná radost, většina ostatních nebankovních společností si své nové zákazníky ověřuje a dost možná Vám nemusí být schválena po dobu několika let prakticky vůbec žádná půjčka.

Nicméně, to neplatí zdaleka pro všechny instituce obchodující nejen s krátkodobými úvěry. Někde Vám půjčí i tehdy, když máte nálepku takzvaného problémového klienta.

Pro takzvané problémové klienty jsou určeny především krátkodobé úvěry v objemu několika málo tisícikorun (zpravidla je horní hranice deset tisíc). Jejich nevýhodou je sice poměrně vysoké RPSN, avšak nepotřebujete potvrzení o příjmu, ručitele, a ani řadu dalších dokumentů, které jsou potřebné u úvěrů ve větším objemu. Vše se dojedná doslova během pár minut a není vůbec podstatné, zda se nacházíte z nějakého důvodu v registrech dlužníků. Důležité je jen, abyste dovršili plnoletost, měli české občanství a rovněž měli v naší zemi i hlášený trvalý pobyt.

Další možností, která tu je pro takzvané problémové klienty, je půjčka od soukromé osoby. V dnešní době se totiž najde řada lidí, kteří si zhodnocují tímto způsobem své finanční prostředky. Půjčit si můžete klidně až několik milionů, v tomto směru záleží na dohodě obou stran. Ale pozor, budete muset podepsat směnku a tím se zavázat, že dostojíte svým povinnostem dlužníka. V opačném případě na Vás čekají mnohem citelnější sankce, než kdybyste nespláceli včas půjčku u nebankovní společnosti či třeba v bance.

Právě na banku můžete v tomto směru zapomenout. Krátkodobé půjčky neposkytuje, kontokorent jako takzvaný problémový klient nedostanete a s půjčkou ve výši několika stovek tisíc je spojeno velké papírování.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)