Nebankovní půjčky mohou být výhodnější než klasická půjčka od banky

Doby, kdy nebankovní půjčky vzbuzovaly spíše obavy, jsou už dávno pryč. Dnes jsou nebankovní půjčky naprostou samozřejmostí na úvěrovém trhu. Jedná se o takové půjčky, které si nepůjčujete od klasické banky, ale od nebankovního věřitele, typicky jsou to menší finanční instituce, ale i pobočky velkých nadnárodních finančních společností. Stejně jako banky však podléhají pravidelným kontrolám a dohlíží na ně Česká národní banka, která navíc uděluje licence poskytovatelům nebankovních půjček.

Výhodné nebankovní půjčky pro každého

Výhodou nebankovních půjček je často rychlost, se kterou jsou schopny jednotlivé půjčky poskytnout. Zatímco například klasické banky posuzují vaši žádost i několik dní a musíte doložit nespočet dokumentů – potvrzení o zaměstnání, výši příjmu, v některých případech dokonce musíte ručit. Samozřejmostí jsou pak kontroly v registrech dlužníků a jiných bankovních registrech. Oproti tomu, nebankovní půjčky můžete mít schváleny ještě dnes, přitom jsou stejně bezpečné jako půjčka od banky.

Jednou z velmi výhodných půjček až do 500 000 Kč bez ručení je Cofidis půjčka. Bezúčelová půjčka je výhodná z pohledu úroků i podmínek. Na druhou stranu si Cofidis bezpečně klienty prověřuje, protože ve výsledku je schváleno přibližně 30 % úvěrů.

Velmi zajímavou alternativou nebankovních půjček je Zaplo půjčka, která je poměrně benevolentní – nemusíte dokládat výši příjmu, stejně tak si můžete také v případě problémů požádat o prodloužení splátek. Zaplo půjčka bez ručení a zástavy může být do 15 minut na vašem účtu. Jedná se především o menší půjčky, pro nové klienty do 8000 Kč, což je ideální jako půjčka do výplaty, kdy potřebujete rychle peníze na konci měsíce, a to bezpečně s minimálním rizikem.

Situace je dnes taková, že některé nebankovní půjčky jsou dokonce výhodnější než klasické půjčky u banky. Může za to konkurenční boj, na kterém těží nejvíce klienti žádající o půjčky. Nejoblíbenější jsou krátkodobé půjčky průměrně do 10 000 Kč, které se mohou splácet jednorázově, ale někteří klienti si je raději přesto rozloží do jednotlivých splátek – vždy podle individuálních potřeb každého žadatele o půjčku.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)