Jak nejlépe investovat peníze?

Disponujete-li větším finančním kapitálem, pak si jistě nepřejete, aby reálnou hodnotu peněz znehodnocovala inflace, která zřejmě nebude skokově příliš velká, ale i přesto peníze v průběhu času oproti současnosti mírně znehodnotí.

Aby přebytečné finance neztrácely svou hodnotu na běžných, neúročených účtech, je vhodné je investovat. Při dobré investici nejenže pokryjete náklady inflace, ale můžete na svých financích i vydělat.

Investice do nemovitostí

Nákup nemovitostí je z investičního pohledu nízkorizikovou a dlouhodobou investicí. Nemovitosti se nakupují převážně pro spekulativní obchody anebo vytvoření pasivních příjmů.

V první variantě se investor spoléhá na podhodnocení nemovitosti, jejíž cena v budoucnu poroste. Vedle toho alternativa pasivních příjmů znamená příjmy plynoucí z pronájmu nemovitosti.

Investice do nemovitostí lze rozdělit na dvě skupiny, kterými jsou domy a bytové jednotky a pozemky. Vhodnou variantou investic je nákup zemědělské půdy, jejíž cena neustále roste a kterou může investor snadno pronajímat, aniž by musel vynaložit dodatečné náklady jako je tomu v případě investic do bytů a jejich rekonstrukcí.

Investice do akcií

Investice do akcií patří k rizikové formě investování. Vysoká rizikovost je však vyvážena případnou vysokou výnosností a až několikanásobným zhodnocením financí.

Samotná rizikovost spočívá v určité tržní nestabilitě. Jelikož finanční trh se neustále vyvíjí a firma, která nyní rekordně roste, stejně dobře může zaznamenat nečekaný propad akcií v návaznosti na globální dění nebo uzavření exportních trhů. Investor tak nemá zaručeno, že se mu vynaložené finance vrátí.

Investice do drahých kovů a drahokamů

Investice do drahých kovů a drahokamů byla v posledních dvou stech letech velice žádaná. Na ceně se promítá také omezené zásoby těchto nerostů. Od roku 2004 cena zlata rekordně rostla až do roku 2011, kde dosáhla prozatím svého maximálního vrcholu. V současné době je cena zlata vhodná pro investici, jelikož se v dalších letech předpokládá opětovný růst její hodnoty.

K investici je stejně vhodné stříbro, které je výrazně levnější než zlato a jeho hodnota se odhaduje jako podhodnocená, jelikož prognostici uvádějí, že by k vytěžení veškerého stříbra mohlo dojít v nejbližších dekádách.

silver

Zdroj: Kitco.com

Komentář

ID-100152508

V současné době se cena zlata pohybuje kolem psychologické urovně 1300 USD/Oz (aktuálně k 28.8.2014 je cena zlata 1289 USD/Oz). Pokles ceny je v současné době převážně nízkou poptávkou po zlatu v Číně a Indii. Pokud otálíte s nákupem, určitě nečekejte a využijte nízké ceny zlata a stříbra. Doporučujeme investici do drahých kovů rozdělit do dílčích nákupů a rozložit tak výkyv cen. Bát se nemusí i menší investoři! Doporučujeme zaměřit se na menší zlaté slitky 5g, 10g, nebo zlaté mince. Nejčastější jsou mince Rakousko-Uherské 1 Dukát (novoražba), 10 Korun, atd.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)