Obchodování s binárními opcemi

Obchodování na finančních trzích skrz internetové brokerské platformy je stále oblíbenější. Víte však, co to binární opce jsou, a jak se s nimi obchoduje?

Binární opce jsou specifickým druhem finančních opcí. Celý obchod se řídí jasně danými pravidly, při kterých kupující buď získá investované finance společně se ziskem, nebo přijde o veškerou investovanou částku. V obchodě je buď splněna podmínka výplaty zisku, nebo tato podmínka splněná není. V rámci binárních opcí lze obchodovat měnové páry, akcie i komodity.

V obchodování se rozlišují tři způsoby, jak obchod může dopadnout.

  1. a) In the money – Nastává v případě, kdy byla splněná podmínka, na kterou kupující spekuloval.
  2. b) Out of the money – Spekulovaná podmínka nebyla splněna a investor přichází o své investované finance.
  3. c) At the money – Výjimečný typ situace, kdy kupující spekuluje na snížení nebo zvýšení ceny, ale opce se nijak nevyvíjí a stagnují.

Doby splatnosti

Při obchodování hraje důležitou roli expirační doba binárních opcí, neboli jejich splatnost, po které je obchod skončen.

Obchody s krátkodobou splatností mají expiraci v řádu několika sekund až po minuty. Střednědobé obchody se vyznačují splatností od 10 minut až do skončení dne. Všechny další obchody s expirací nad 1 den jsou považovány za dlouhodobé.

Obchodování s binárními opcemi je oproti investování do akcií velmi rychlou formou obchodování s možností okamžitých zisků. Z každého obchodování plynou také rizika, která jsou vykoupena výší zisku, který se pohybuje až v řádech 80 %.

Druhy obchodů

U binárních opcí existují pouze čtyři druhy obchodů, které poskytují různé možnosti volby strategie investování, ale zároveň jsou přehledné a lehce srozumitelné.

  1. a) Hig / Low – Tento druh spekulací představuje základ obchodování. Spekuluje se zde na vyšší, případně nižší cenu opce, při skončení její expirace.
  2. b) Touch / No Touch – Kupující spekuluje, zda cena opce dosáhne určité cenové hladiny. Poté může libovolně růst nebo klesat.
  3. c) Boundery – Pro splnění podmínky se musí cena obchodovaného aktiva udržet v rámci vytýčených hraničních mezí cenové hladiny.
  4. d) Pairs – Kupující spekuluje, které ze dvou podkladových aktiv dosáhne lepší výkonnosti.
Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)