Oddlužení nemovitosti

Každý větší úvěr musí být nějak zajištěn, aby věřitelé v případě problémů se splácením mohli nějak své peníze získat zpět. Nejčastějším způsobem ručení bývá zástava nemovitosti, což ovšem může být v budoucnu poměrně velký problém. Zadluženou nemovitost není možné v podstatě prodat a také v případě špatné platební morálky o svůj dům či byt můžete velmi rychle přijít. Jak se s případnými potížemi vyrovnat? Možná stojí za to uvažovat o takzvaném oddlužení nemovitostí.

Co s hrozící exekucí nemovitosti?

Jak už jsem psal výše, mnohé dluhy přesahující několik set tisíc korun bývají zajištěny nemovitostí. Sice se díky tomu dostanete rychle k potřebným penězům, ale zase se vystavujete riziku, že za určitých okolností o nemovitost přijdete. Stačí třeba jen pouhé snížení příjmů, několik opožděných či neuhrazených splátek a již na váš majetek může být vyhlášena exekuce. V takovém případě máte vcelku krátkou dobu na sehnání peněz a rychlé splacení zbývajícího dluhu. Začněte tedy neprodleně zjišťovat, zda by vám nějaká společnost neumožnila oddlužení nemovitosti ihned a bez zbytečných průtahů.

Jak funguje oddlužení nemovitosti?

Zejména nebankovní společnosti vám vyjdou vstříc a nabídnou vám v podstatě refinancování stávajícího úvěru. Vyplatí za vás veškeré dluhy, u kterých hrozí exekuce a domluví se s vámi například na delší době splácení a výši splátek, které dokážete bez problémů vždy uhradit. Pokud už se dostanete do situace, kdy uvažujete o oddlužení nemovitostí, nejspíš se vám bude hodit i fakt, že většina nebankovních společností nabízí oddlužení nemovitosti bez registru ihned, do kterého již nejspíš bude po předchozí horší platební morálce vaše jméno zaneseno.

Řešte nastalou situaci dřív, než bude úplně kritická

Setkal jsem se již s mnoha lidmi, kteří se dostali do finančních potíží a snažili se je řešit menšími krátkodobými půjčkami. Ovšem to mělo pouze ten efekt, že se zadlužili ještě více a v určitou chvíli už splácení svých závazků vůbec nezvládali. Pokud tedy nabýváte dojmu, že se vaše finanční situace nevyvíjí právě správným směrem, je potřeba všechny své výdaje zrevidovat a uvažovat o oddlužení nemovitostí Praha, Brno a podobně už předem. Díky včasnému řešení situace si například můžete zajistit nižší splátky bez toho, aby se některá z vašich plateb opozdila, či jste ji neuhradili vůbec.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)