Osobní bankrot

Nabrat značné množství dluhů není v dnešní době nic nesnadného. Stačí oslovit několik bank, a pokud vám v nich už úvěry nechtějí schvalovat, zaručeně vám vyjdou vstříc mnohé nebankovní společnosti. Když už vám pak množství splátek začne přerůstat přes hlavu, určitě vám půjčí někdo ze známých, díky čemuž se všech svých dluhů zázračně zbavíte. Pokud takto uvažujete, tak je to nejrychlejší cesta k naprostému předlužení, které končívá exekucí veškerého vašeho majetku. Případně byste měli alespoň začít studovat osobní bankrot podmínky.

Řádně zvažujte podpis jakékoliv úvěrové smlouvy

Do bezvýchodných finančních problémů se lze dostat nejen nesmyslným hromaděním dluhů, ale také podpisem velmi nevýhodných smluv. Úroky u některých nebankovních společností dosahují mnohdy několika desítek procent a u krátkodobých úvěrů klidně i stovek procent RPSN. Splátky tedy mohou být značně vysoké a ve spojení s případnými smluvními pokutami naprosto neúnosné. Dlouhodobější neplacení závazků pak vede už k výše zmíněné exekuci. Trvale zabránit se jí dá jen dvěma způsoby. Splacením všech dlužných peněz nebo požádáním soudu o osobní bankrot.

Osobní bankrot – pět let a je po dluzích

Pokud se zajímáte o to, jak se zbavit dluhů, které vám přerostly přes hlavu, pak jste určitě slyšeli i o osobním bankrotu. Jedná se o jednu z možností, jak nepřijít při předlužení o veškerý majetek. Ovšem cesta k povolení oddlužení není tak jednoduchá jak by se mohlo zdát. Jak tedy vyhlásit osobní bankrot a jak oddlužení probíhá?

Celý proces trvá pět let a během této doby jste nuceni žít z naprostého minima. Zbytek vašich příjmů pak padne na splácení peněz věřitelům. Pokud to ovšem po toto období vydržíte, za pět let zůstanete s nulovými dluhy a takříkajíc čistým štítem. Toto řešení vyhledává stále více lidí, což je vidět pokud si najdete osobní bankrot seznam osob.

Je možné, že soud osobní bankrot neschválí…

Pokud se rozhodnete pro osobní bankrot, neznamená to, že vám ho soud automaticky schválí. Právě on totiž rozhoduje o vaší žádosti. Základní podmínkou pro úspěšné vyřízení oddlužení je potom souhlas všech věřitelů. Jeho získání většinou naštěstí nebývá tak problematické, jelikož díky osobnímu bankrotu a pětiletému placení dluhů získají alespoň část svých peněz zpět. Při exekuci bývá tato částka podstatně nižší. Pokud by se přeci jen vyskytl někdo, kdo bude proti vašemu návrhu na oddlužení, soud žádost zamítne a vám bude nejspíš zabaven veškerý prodejný majetek mimo věcí nutných pro život či s velkou citovou hodnotou – například snubní prsteny.

Připravte se na pět velmi náročných let

Mnoho lidí bere osobní bankrot jako značné ulehčení problémů, které dlužník sám napáchal. Ovšem oněch pět let žití s naprostým minimem financí není až tak malým trestem. Nemůžete si koupit vůbec nic, co se vám líbí. Musíte vyjít s několika tisícovkami na měsíc a o jakékoliv zábavě se vám může jen zdát. Po pěti letech už si opravdu dobře rozmyslíte, jestli se ještě někdy zadlužíte tak, jak se vám to povedlo před osobním bankrotem. V dalším životě byste tedy mohli být podstatně spokojenější a vždy svá rozhodnutí o financích dobře zvážíte.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)