P2P půjčky

P2P půjčky neboli Peer To Peer úvěry. Pod touto zkratkou a cizojazyčným názvem si lze představit úvěrování mezi běžnými lidmi. Na jedné straně jsou poptávající a žadatelé o peníze, na druhé straně občané v podobě investorů. A výsledek? Tím je půjčka P2P, jež sebou přináší spoustu kladů.

V první řadě je to určitě jednoduchost celého procesu zaštiťovaná vhodným internetovým projektem. Nemáte žádnou práci s tím, získat peníze od lidí. Vše umožňuje online žádost. Řešení spojené s přijatelnou úrokovou sazbou a minimální administrativní náročností.

P2P půjčky jsou velice variabilní a nabývají bezpočtu podob. Užít je lze v podstatě na cokoliv. Od financování potřeb a nových věcí, až po platbu za nejrůznější služby. P2P půjčky volte jen v podání bezpečných a dlouhodobě odzkoušených projektů, s nimiž obdržíte peníze dříve, než v klasické bance.

Proč jsou P2P půjčky výhodné?

 1. Nemusíte si s nikým osobně domlouvat podmínky splácení. To vše lze vyřešit z pohodlí domova online, navíc za přispění specializovaných internetových portálů.
 2. Zapomeňte na náročné prokazování čisté platební minulosti. V mnoha případech není k registrům dlužníků vůbec přihlíženo.
 3. Získejte P2P půjčky bez ručitelů, spolužadatelů a zástavy nemovitosti.
 4. Nechte si peníze převést jednorázově na bankovní účet a nakládejte s nimi dle vlastní libosti.
 5. O finance mohou žádat odlišné skupiny lidí, mezi nimiž nechybí ani podnikatelé nebo důchodci a matky na mateřské dovolené.
 6. V případě P2P půjček máte záruku vysoké bezpečnosti a transparentnosti celého procesu.

Mají P2P půjčky nějaké nevýhody?

 1. Počítejte s delší vyřizovací dobou než u klasické nebankovní půjčky.
 2. Daleko větší procento zamítnutých žádostí, protože je důsledně zkoumána bonita jednotlivých klientů.
 3. Peníze nedostanou lidé, jež s nimi chtějí řešit své dluhové problémy.

Které společnosti nabízí P2P půjčky?

Zonky půjčka

 • Výše půjčky od 20 000 Kč do 300 000 Kč
 • Doba splatnosti 6 – 84 měsíců
 • Úroková sazba od 3,99 %
 • Nachystejte si platný doklad totožnosti a nezapomeňte se zaregistrovat na portálu poskytovatele

Reprezentativní příklad Zonky půjčky:

P2P půjčka ve výši 145 000 Kč může posloužit k čemukoliv. Pakliže víte, že jste schopni měsíčně splácet jen 2 806 Kč, nic se neděje. Právě podle tohoto požadavku bude vypočítána celková doba splatnosti, jež v tomto případě vychází na 60 měsíců. Jistotu máte v úrokové sazbě 5,99 %, tedy RPSN 7,04 %. Po pěti letech pravidelného hrazení závazků zaplatíte celkovou sumu 168 344 Kč.

Benefi.cz půjčka

 • Výše půjčky od 10 000 Kč do 250 000 Kč
 • Doba splatnosti 6 – 60 měsíců
 • Úroková sazba od 6 %
 • Základem kladného schválení je doklad totožnosti, bankovní účet a pravidelný příjem

Reprezentativní příklad Benefi.cz půjčky:

Jestliže je velikost P2P půjčky 85 000 Kč se splatností na dobu 48 měsíců, otevírají se vám poměrně zajímavé splátkové podmínky. Na začátku všeho je vhodné zmínit úrokovou sazbu 6 %, tedy RPSN 8,05 %. Díky tomu se měsíční splátka vyšplhá na velikost pouhých 1 996 Kč. Po čtyřech letech uhradíte částku 95 808 Kč.

Výše uvedené splátky je pouze orientační a od výsledné schválené výše splátky se může lišit. Nabídka má pouze informativní charakter – splněním všech zde uvedených podmínek nevzniká žadateli nárok na uzavření smlouvy o úvěru.

P2P půjčky
3 (60%) 1 vote

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)