Pojišťovna Allianz

Pojišťovna Allianz se zaslouženě řadí mezi tři nejsilnější pojišťovací instituce na českém finančním trhu. Její kořeny sahají až do roku 1992, kdy byla zapsána do obchodního rejstříku v České republice jako Allianz pojišťovna a.s.. Z počátku, tedy od roku 1993, se působení společnosti Allianz věnovalo výhradně oblasti životního pojištění pod názvem Allianz životní pojišťovna, následně svůj sortiment služeb rozšířila i o další pojišťovací produkty. Jednoznačně největší úspěch pak pojišťovna slavila s poskytováním povinného ručení, díky kterému se dostala nejvíce do podvědomí.

Produktová nabídka

V české republice Allianz nabízí velké množství pojišťovacích produktů. Jejich základnu tvoří životní pojištění, penzijní fond a Allianaz pojištění automobilů. Založit lze jak klasické povinné ručení, tak i havarijní pojištění. Oznámení škodné události navíc Allianz pojišťovna řeší poměrně rychle. Tato základna finančních produktů má samozřejmě mnoho variant a forem. Allianz své služby poskytuje i mimo fyzické osoby také nejrůznějším společnostem, kteří si u ní mohou pojistit až několika miliardový majetek. Za zmínění stojí také pojištění dětí s názvem Pastelka,  v rámci kterého si lze pojistit v podstatě celou rodinu na jedinou smlouvu.

Kvalitní zázemí

Mezi zásadní přednosti Allianz pojišťovny patří například kvalitní zázemí v podobě široké sítě poboček a obchodních zástupců po celém území České republiky. Celkově existuje 11 oblastních ředitelství a pro každé bylo nově vybudováno, renovace zažily i Allianz pobočky. Pro pojišťovnu Allianz pracuje více než 2000 finančních poradců. Zároveň své produkty nechává nabízet skrze externí dealery nebo jiné pojišťovací experty. Allianz zároveň poskytuje i možnost nabídky svých produktů různým bankovním a nebankovním institucím, mezi které se například řadí i autobazary.

Historie

Velmi silné zázemí pro Allianz v České republice poskytuje velký pojišťovací koncern Allianz SE. Prostředky této pojišťovací skupiny jsou více než dostatečně schopny pokrýt veškerá případná rizika, která by činností pojišťovny Allianz na území České republiky mohla vzniknout. Pojišťovací instituce zároveň velmi úzce spolupracuje s dalšími velkými pojišťovacími společnostmi, jako je například Swiss Re. Nakonec to byl právě Allianz SE, jenž likvidoval škody spojené se potopením Titaniku v roce 1912.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)