Češi a úvěry: na co si půjčujeme nejčastěji?

Jako národ si z hlediska finanční gramotnosti vedeme na evropské poměry relativně dobře, tedy alespoň dle průzkumů České spořitelny. Přesto má však jen necelá polovina lidí pocit, že se ve financích opravdu vyzná. To se pochopitelně odráží i na tom, jak s nimi nakládají, a to zejména když dojde na půjčky. Vzhledem k údajům České národní banky dosahoval dluh českých obyvatel na konci června 2018 téměř 1 500 miliard korun. Na co si nejčastěji půjčujeme?
Více

Nebankovní půjčky mohou být výhodnější než klasická půjčka od banky

Doby, kdy nebankovní půjčky vzbuzovaly spíše obavy, jsou už dávno pryč. Dnes jsou nebankovní půjčky naprostou samozřejmostí na úvěrovém trhu. Jedná se o takové půjčky, které si nepůjčujete od klasické banky, ale od nebankovního věřitele, typicky jsou to menší finanční instituce, ale i pobočky velkých nadnárodních finančních společností. Stejně jako banky však podléhají pravidelným kontrolám a dohlíží na ně Česká národní banka, která navíc uděluje licence poskytovatelům nebankovních půjček.
Více

Trojice mikroúvěrů, které se doslova nabízejí – rozhodněte se podle svého nejlepšího gusta!

Možností je na trhu poměrně dost, to platí snad ve všech případech. Nebankovních půjček jsou tu hned desítky a každá se trochu liší od těch ostatních. Nemusíte kvůli nim chodit na kamennou pobočku nebo podstupovat zdánlivě nekonečný telefonát za účelem ověření identity, tyhle věci už jsou pochopitelně dávnou minulostí. Pojďme si projít tři atraktivní možnosti, které přijdou vhod, když zrovna není na účtu dost peněz do další výplaty a složenky tedy opravdu počkat nehodlají!
Více

Recenze půjček jsou cenným pomocníkem při finálním výběru, kde je přesně najdeme?

Jistě, není recenze jako recenze, ale pokud je psaná čtivým způsobem a maximálně výstižně, může nám v mnoha ohledech hodně pomoci. A rozhodně se to netýká jen nákupu elektroniky a potravin, ale samozřejmě také bankovních nebo nebankovních půjček. I zde se totiž vyplatí, pokud dopřejete sluchu radám zkušenějších. Úspora v řádu stokorun nebo třeba i několika tisícovek rozhodně není tím, nad čím mávneme jen tak rukou, že?
Více

Kde získat půjčku na vánoční dárky zdarma?

Není to žádný výkřik do tmy, na vánoční dárky i na cokoliv jiného může každý získat půjčku zdarma. Stačí, když splní jen mírné podmínky, vyplní žádost u jedné z velmi populárních společností, která kromě České republiky poskytuje půjčky také ve Španělsku, Polsku, Litvě, Lotyšsku a jiných zemích, a to již od roku 2009.

Online dostupnost a rychlost jako největší bonusy

Nebankovní půjčky zdarma nabízí na českém finančním trhu Via SMS s.r.o. od roku 2015. Za poměrně krátkou dobu působnosti si dokázala získat velkou oblibu. Klienti oceňují hlavně snadnou dostupnost půjčky a rychlost vyřízení. Pouze při první žádosti je třeba vyplnit online formulář a poslat ověřovací kód. Každou další žádost o půjčku si klient vyřídí během několika vteřin po přihlášení ke svému účtu nebo si může poslat žádost přes SMS zprávu.

Via SMS s.r.o. boduje rychlostí, protože zpracovává žádosti téměř okamžitě po jejich obdržení. Navíc: když má klient účet u České spořitelny, MONETA Money Bank a Fio bank, objeví se peníze na jeho účtu ještě v den podání žádosti. U jiných bank je třeba počítat s prodlevou až 2 pracovní dny, záleží na rychlosti každé konkrétní banky.

Půjčka zdarma na zkoušku

Každý, kdo si bude o úvěr od Via SMS žádat poprvé, může využít nabídku online půjčky zcela bez poplatku. Až na 30 dní si lze půjčit 8000 Kč a nezaplatit za to ani korunu navíc. Půjčka je dostupná pro osoby ve věku 20 až 68 let, kteří mají práci. Půjčí si i ti, jejichž jméno se objevilo v registru dlužníků.

Via SMS je spolehlivý partner

Via SMS je důvěryhodný partner, u kterého máte jistotu férového jednání. Společnost patří mezi zakládající členy APNÚ. Jako jedna z prvních si také požádala o vydání licence k poskytování nebankovních úvěrů u ČNB. Tuto povinnost uložila nebankovním subjektům novela zákona o spotřebitelském úvěru (více se jí věnuje tento článek).

Ideální hotovostní půjčka? Na úvěrovém trhu je pestrá paleta možností

Když přemýšlíme o hotovostní půjčce, vůbec nejde o nějaký přežitek, který by byl na trhu spíše nedostupným. Je to přesně naopak, tento typ půjček je stále žádoucí, a to nejen u starší generace, která má raději osobní jednání s kurýrem než neosobní transakce v online světě. Hodilo by se zrovna vám pár tipů, kde si půjčit právě tímto léty osvědčeným způsobem?
Více

Jak vybírat správnou hypotéku?

Krásné nové bydlení je snem spousty lidí. Není se čemu divit, jelikož v současné době roste stále větší množství krásných rodinných domů a ty panelové dostávají zcela novou krásnou tvář. V souvislosti se stavbou nového domu jsou ale samozřejmě hojně skloňované půjčky na bydlení. Nejčastěji se logicky mluví o hypotékách. Právě ony totiž dokážou nabídnout dostatečné množství finančních prostředků potřebných pro realizaci novostavby. Důležité jsou ovšem i podmínky, za nichž jsou hypotéky poskytovány. Právě na ně se zaměříme.
Více