Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je součástí finanční skupiny ČSOB, kterou pro ni provozuje Česká pošta. Její historie sahá až do roku 1991 kdy fungovala ještě jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Současný název začala používat až od roku 1995, kdy ji zároveň převzala Investiční a poštovní banka. Ta postupně prodělávala, až se nakonec banka v roce 2000 stala součástí skupiny ČSOB. Není ani divu, že ČSOB Poštovní spořitelna je jednou z hlavních obchodních značek ČSOB, která zároveň využívá pro služby své spořitelny především distribuční síť poboček České pošty. Současná smlouva mezi oběma subjekty vyprší v roce 2017, a jak je asi patrné, značka ERA se více a více osamostatňuje a posiluje zároveň.

Profil

Poštovní spořitelna zastává předního poskytovatele bankovních služeb v České republice. Hlavní podíl na úspěchu má především díky velké míře pokrytí skrz poboček České pošty, kterých je přes 3300. Oproti konkurenci jiných bank má totiž Poštovní spořitelna jednu zásadní výhodu. Její pracoviště se jednoduše neomezují jen na velká města, neboť pošta se nachází i v nejzapadlejších vesnicích, kde díky tomu může působit a poskytovat své služby nejširší klientele. Není se proto co divit, že Poštovní spořitelna má velmi stabilní pozici mezi konkurenčními finančními institucemi. Kvalita i kvantita služeb, které Poštovní spořitelna nabízí, jsou plně srovnatelné s jinými bankovními a spořícími ústavy. Nabídka zahrnuje osobní sporožirový účet, koncipovaný pro dospělé, dospívající i děti (přičemž právě mladiství a děti mají většinu služeb, tedy nejen co se týče sporožirových účtů, finančně zvýhodněnu). Nechybí ani možnost rodičům zřídit svému dítěti dětskou vkladní knížku. Postžirový účet poskytuje i některé další služby, jako například přečerpání úvěru, Poštovní spořitelna internetbanking, či manipulace s účtem pomocí telefonu, nebo získání kreditní karty. Souběžně je pak k klientům k dispozici nabídka spořících účtu (stavební spoření, penzijní připojištění, vkladní knížky apod.), kam lze ukládat své finance.

Poštovní spořitelna pro všechny

Poštovní spořitelna je tu i pro klienty, kteří potřebují spotřebitelský úvěr a pojištění. I takové služby je Poštovní spořitelna schopna zprostředkovat pro své klienty a to vše v pohodlí jejich domova. Jedinou podmínkou je internetová konektivita. V případě zřízení pojištění on-line navíc klienti ušetří poplatky za zřízení. V případě úvěru Poštovní spořitelna nabízí možnost, si tento závazek nechat pojistit, což je v nejistých finančních vodách více než rozumné. Své služby nabízí i podnikatelům a firmám či obcím a neziskových organizacím. Právnickým osobám jsou tak k dispozici jak běžné účty, vedené v korunách nebo eurech, tak i spořicí účty a termínované vklady. Při úvěru je klientům nabízen kontokorentní a účelový úvěr. Obcím jsou navíc poskytovány finance z fondu rozvoje bydlení, jež jsou následně určeny pro občany k realizaci oprav nebo výstavby nemovitosti.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)