Profesor Ing. Milan Zelený, M.S. Ph.D. – uznávaný český ekonom

Profesor Ing. Milan Zelený, M.S. Ph.D. je celosvětově uznávaný český ekonom, který působí převážně ve Spojených státech amerických na Fordham University. Podle Hirschova indexu je nejcitovanějším českým ekonomem. Milan Zelený pochází z malé vesnice Klucké Chvalovice nedaleko Kutné Hory. Vystudoval VŠE v Praze a působil v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd.

V roce 1967 vycestoval na studijní pobyt na americkou University of Rochester, kde získal titul Ph.D. v oboru operačního výzkumu a podnikové ekonomiky. V roce 1970 mu byl přidělen titul M.Sc. v oboru teorie řízení.

Po roce studia na americké univerzitě byl však vyzván k návratu do Československa. Výzvy neuposlechl a přijal americké občanství. Od té doby byly jeho práce v Československu nežádoucí. Později získal doživotní profesuru na Fordham University, na které působí dodnes. Ekonom Milan Zelený je profesorem na dalších pěti zahraničních univerzitách.

Milan Zelený se specializuje na zkoumání produktivity práce, teorii řízení, podnikovou ekonomiku a multikriteriální rozhodování. Mezi další obory výzkumu patří Baťova soustava řízení, analýza rizik, simulační modely biologické organizace nebo měření spotřebitelských postojů a mnohé další.

Ocenění

Profesor Zelený je nositelem významných akademických i státních ocenění. Mezi ně patří ocenění Alexandra von Humbolda pro americké vědce udělená ve švýcarském Bonnu, The Georg Cantor Award z Mezinárodní společnosti pro multikriteriální rozhodování nebo ocenění memoriálu A. Bersteina udělené v Tel Avivu.

Publikace

Za svou kariéru profesor Milan Zelený napsal přes šest set odborných publikací, studií a knih z oblastí ekonomie, managementu a kybernetiky. Do češtiny bylo přeloženo jen pár publikací jako Cesty k úspěchu, Hledání vlastní cesty nebo Všechno bude jinak.

Působí také jako šéfredaktor odborného časopisu Human Systems Management a je členem několika redakčních rad ekonomických periodik.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)