Půjčit si dnes můžete i statisíce, ale kde to bude nejvýhodnější?

Většina půjček je samozřejmě o několika tisících korunách, nadpoloviční většina žadatelů chce vyřešit problém s pozdním termínem výplaty nebo nezaplacenou složenkou. Nemalou část trhu ale tvoří i žádosti o půjčky v hodnotě až několika set tisíc korun – rekonstrukce bytu, nový automobil, koupě startovací garsonky. Půjčka do 200 000 Kč je tak k vidění vlastně poměrně často, když přihlédneme k tomu, o jak velkou sumu jde. A je třeba mít na paměti jedno, u takto vysokých cifer už se musíte zamyslet ještě hlouběji než u pár tisíc korun. Na úrocích byste jinak mohli opravdu hodně prodělat!

Rozhlédnout se na trhu a mít poté trochu jasněji

Klíčem k nejvýhodnější nabídce je prostě hledání, nechte si poradit od našeho srovnávače, který seřadí současné nabídky na trhu. Prohlédněte si pečlivě poskytovatele, ne každý totiž musí být tak zajímavý, abyste mu dali svou plnou důvěru. To, jaká je nejlepší půjčka na trhu, také neurčuje vždy jen úroková míra. Na co bychom se tedy ještě měli podívat?

  • Doplňkové služby. Pokud nehnete po půl roce s výší splátky, je s poskytovatelem něco opravdu špatně. Férová dohoda je tu přeci namístě!
  • Pojištění schopnosti splácet. O práci přijdete během vteřiny, novou můžete najít až za dva měsíce. Kdo ale bude splácet půjčku při výpadku příjmu?
  • Pověst firmy, která s půjčkou přichází na trh. V pozadí je vždycky nějaká společnost, lze o ní dohledat pozitivní reference, je oblíbená? Zjistěte to!

Vidíte sami, že celá skládačka se sestává z mnoha dílků, které nejprve musíte dát dohromady, skutečně tu nejde jen o to, jestli je úroková sazba o půl procenta lepší než jinde. Pokud chybí pojištění schopnosti splácet nebo se poskytovatel řadí mezi pochybné nováčky a záhadné firmy, o nichž vlastně nic nevíte, jistě to nebude žádné pozitivum. Spočítat půjčky přes internet je ale jednoduché, pohlídejte si RPSN – tento ukazatel řekne o úvěru opravdu mnoho, stačí už pak jenom porovnat.

Nebankovní půjčka je tedy něčím, čeho se nemusíte obávat. Je však zapotřebí si každou informaci řádně prověřit a nedat jen na reklamní slogany. Ty jsou často hodně atraktivní, nenechte se však zmást a porovnávejte porovnatelné.

Půjčit si dnes můžete i statisíce, ale kde to bude nejvýhodnější?
5 (100%) 1 vote

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)