Půjčky pro důchodce

I na stará kolena se můžete domoci adekvátní finanční pomoci, a to nejenom ze strany bankovních institucí. Potřebujete-li peníze rychle a bez jakékoliv složité administrativy, budou vám nápomocny půjčky pro důchodce. Ty jsou primárně určeny pro zmiňovanou věkovou kategorii, jíž předkládají velice transparentní obchodní podmínky.

Půjčit si lze v řádu několika tisíc korun, kdy si splatnost nastavíte sami dle vlastních možností. Půjčka pro důchodce je typickým modelem zodpovědného úvěrování, takže máte jistotu, že dostanete jenom tolik, kolik jste schopni splatit. Prezentované úvěry jsou upotřebitelné na cokoliv.

Na své si mohou přijít zájemci, jimž bylo více, jak 60 let. Půjčky pro důchodce jsou maximálně variabilní, takže se dočkáte odložených splátek, bezplatného předčasného splacení, nulových poplatků za zřízení a slev na úrokových sazbách. Zkrátka podmínky nastolené postarším občanům.

Proč jsou půjčky pro důchodce výhodné?

 1. Neplatíte žádné skryté poplatky navíc – obvykle nejsou hrazeny platby za zřízení, vedení úvěrového účtu a předčasné splacení.
 2. Vyzkoušejte první půjčku zdarma a neplaťte více, než si půjčíte.
 3. Vysoké procento schválených žádostí dává šance na pozitivní výsledek téměř každému žadateli.
 4. Není nahlíženo do registru neplatičů a podobných databází s dlužníky. Popřípadě mají tyto údaje pouze informační charakter.
 5. Vysoká bezpečnost online žádosti, a to díky moderním technologiím, z čehož plyne patřičná ochrana osobních údajů.
 6. Úvěry lze využívat opakovaně, a to někdy i s přibývající slevou na úrocích.

Mají půjčky pro důchodce nějaké nevýhody?

 1. Počítejte se zvýšenou úrokovou sazbou, která mnohdy překračuje hranici spotřebitelských úvěrů.
 2. V některých situacích budete muset dokládat svůj pravidelný důchod, popřípadě využít společné žádosti s ručitelem.
 3. Snadno narazíte na neprofesionální poskytovatele.

Které společnosti nabízí půjčky pro důchodce?

Perfect Money půjčka

 • Výše půjčky od 1 000 Kč do 5 000 Kč
 • Doba splatnosti 7 – 28 dní
 • Úroková sazba od 24 %
 • Pakliže je vám více, jak 18 let, jste schopni splácet své závazky, vlastníte bankovní účet a nemáte exekuci, úvěr bude s největší pravděpodobností váš

Reprezentativní příklad Perfect Money půjčky:

Půjčte si jen 3 000 Kč na přilepšenou k důchodu. Splaťte tyto peníze do 28 dnů a uhraďte symbolický poplatek pouhých 720 Kč. Ten odpovídá úrokové sazbě 24 % a RPSN 1 551,27 %. Jde o model úvěru, v němž je zahrnuto již sedm dní po splatnosti navíc. Celkem budete vracet peněžní sumu 3 720 Kč.

Tesco půjčka

 • Výše půjčky od 20 000 Kč do 200 000 Kč
 • Doba splatnosti 12 – 84 měsíců
 • Úroková sazba od 11,56 %
 • Podmínky nabytí půjčky pro důchodce jsou jasné – dva doklady totožnosti a pravidelný příjem ve formě důchodu

Reprezentativní příklad Tesco půjčky:

Získejte v důchodu na přilepšenou 40 000 Kč, které budete splácet následujících 36 měsíců. Úroková sazba této varianty úvěru bude 18,24 % a RPSN 20 %. Při těchto podmínkách se domůžete měsíční splátky 1 452 Kč. Ve finále zaplatíte celkovou sumu 52 272 Kč.

Cofidis půjčka

 • Výše půjčky od 20 000 Kč do 500 000 Kč
 • Doba splatnosti 12 – 90 měsíců
 • Úroková sazba od 6,9 %
 • Abyste obstáli u schvalovacího řízení, měli byste být bez dluhů, vlastnit bankovní účet, prokázat pravidelný příjem a předložit dva doklady totožnosti

Reprezentativní příklad Cofidis půjčky:

Co takhle částka 120 000 Kč, kterou investujete do ojetého vozu, s nímž se vaše možnosti v důchodu značně rozšíří. Nastavte si splátky na 60 měsíců, což nikterak neomezí váš rozpočet a z důchodu bez problému vyjdete. Důkazem toho jsou měsíční splátky 2 700 Kč, což odpovídá úrokové sazbě 12,5 %. Celkem zaplatíte sumu 162 000 Kč.

Výše uvedené splátky je pouze orientační a od výsledné schválené výše splátky se může lišit. Nabídka má pouze informativní charakter – splněním všech zde uvedených podmínek nevzniká žadateli nárok na uzavření smlouvy o úvěru.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)