Půjčujete si stále dokola? Sjednejte si revolvingový úvěr.

Není úvěr jako úvěr. V portfoliu bank lze zažádat o hypoteční úvěr, spotřebitelský úvěr, úvěr na auto nebo o revolvingový úvěr. Právě poslední zmiňovaný typ půjčky je pro mnohé velkou neznámou. Přitom ale představuje chytré řešení pro všechny, kteří potřebují překonat krátkodobou finanční krizi.

Princip fungování klasického úvěru je všem znám. Ten revolvingový funguje obdobně, akorát s tou výhodou, že je automaticky obnovován. Úvěr klient čerpá výběrem hotovosti, nákupem nebo převodem mezi bankovními účty. Rozhodně není nutné čerpat celou půjčenou částku najednou. Peníze se postupně odečítají z disponibilní částky, která je každou splátkou opět navyšována.

Revolvingový úvěr je automaticky obnovován

Nejblíže má revolvingový úvěr ke kontokorentu, i tak je ale mezi těmito typy půjček zásadní rozdíl, který může rozhodnout. Úvěr z kontokorentu je možné sjednat na cokoliv, jedná se totiž o neúčelovou půjčku. Naopak revolvingový úvěr je účelovým finančním produktem bank.

Nespornou výhodou revolvingového úvěru je, že ho stačí sjednat pouze jednou. Poté už je vždy automaticky obnovován, pokud ale plníte smluvní podmínky. Stejně jako jiné typy úvěru i tento je nutné po jeho čerpání splácet. Včasné a řádné splácení je tak vstupenkou k jeho opětovnému obnovení.

Podmínky revolvingového úvěru vás překvapí

Kontokorent a revolvingový úvěr spojuje pouze čerpání, nikoliv už podmínky v podobě úrokové sazby, poplatků a sankcí. Dobrou zprávou je, že za vyřízení revolvingového úvěru nic nezaplatíte. Roční úrok u tohoto typu půjčky je taktéž velmi příznivý. Kámen úrazu přichází až v poplatcích za vedení.

Za vedení úvěru si banky účtují vysoké poplatky, které se klientům vyplatí pouze při krátkodobém využití. Čím déle budete úvěr splácet a čím častěji ho budete využívat, tím více zaplatíte na poplatcích. Pozor dejte i v případě opožděné splátky. U revolvingového úvěru tak platí, že nízká úroková sazba rozhodně nezaručuje stejně nízkou roční procentní sazbu nákladů (RPSN).

V rámci revolvingového úvěru lze půjčit 50 000 Kč

Úvěr přijde vhod pro krátkodobou finanční krizi. Nejčastěji je tak využíván například firmami, které řeší problém s nesplacenými fakturami. Období mezi vystavením faktur a splacením je pro některé firmy finančně velmi složité. I právě díky poptávce banky revolvingový úvěr nabízí i v cizích měnách.

Úvěr lze vyřídit jak u bank, tak i u nebankovních institucí. Maximálně si lze sjednat půjčku ve výši 50 000 Kč. Ve většině případů ani více není potřeba. Revolvingový úvěr je výhodný pouze při krátkodobém využití a při půjčení vyšší částky je logické, že by se doba splácení prodlužovala, tudíž i výhodnost by se snižovala.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)