Refinancování – jak na to

Životní náklady každého z nás neustále stoupají. Příjmy ovšem většinou zůstávají stále stejné. Není tedy divu, že většina lidí nemá na svých účtech tolik peněz, aby za ně bylo možné ihned nakupovat domy, automobily nebo jakékoliv další finančně nákladnější věci. Nezbývá tedy nic jiného, než se čas od času zadlužit a pořídit si potřebné věci na splátky. Ovšem na některé věci si rozhodně musíte dávat během celé doby splácení pozor. O co konkrétně jde?

Hlídejte si podmínky ve smlouvách

Vždy, když uzavíráte s bankou či nebankovní společností smlouvu o úvěru, důkladně si ji pročtěte. I u té doposud bezvadně vyhlížející společnosti tam na vás mohou čekat různá překvapení. Ta se mohou skrývat za vysokými poplatky z prodlení a podobně. Dále v nich také může být uvedena příliš krátká doba platnosti stávajícího úroku, což by vám úvěr mohlo nepříjemně prodražit. Správné je, aby došlo k fixaci úroku minimálně na dobu několika let. Po uplynutí této doby a seznámení se s novým úrokem pak můžete v případě nespokojenosti uvažovat o takzvaném refinancování půjček, hypoték či refinancování úvěru ze stavebního spoření.

Jak probíhá refinancování úvěrů?

Po uplynutí času, na který jste měli zafixován úrok, většinou dojde k nějakému jeho navýšení. Může to být o několik desetinek, ale jsou i společnosti, které vám naúčtují i o několik procent více. V takovém případě se poohlédněte po bance či nebankovní společnosti, která vám nabídne výhodnější podmínky. Asi nejvíce se to vyplatí v případě hypotečních úvěrů, kde zvýšení úroků může znamenat i připlacení pěkných pár desítek tisíc korun. Refinancování hypotečního úvěru má ve své nabídce tedy nejvíce finančních ústavů.

Jakou společnost pro refinancování hypotéky či jiné půjčky zvolit?

Možná si lámete hlavu nad otázkou, jakou banku či nebankovní společnost pro refinancování hypotečního úvěru nebo refinancování půjček zvolit? Na toto nelze dát jednoznačnou odpověď, protože pro každou situaci bude vhodnější jiná. Nejlépe bude, když navštívíte nějakou stránku, na které se nachází refinancování hypotéky kalkulačka. Do ní zadáte všechny požadované informace a budou vám nalezeni vyhovující věřitelé.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)