Refinancování hypotéky

Týká se vás refinancování hypotéky v roce 2014? Neusněte na vavřínech a včas si začněte schraňovat informace o možnosti splácet méně. Bank nabízejících hypotéku je na českém trhu více jak dvacet a čím vytrvalejší budete, tím nižší úrokovou sazbu dostanete. Refinancování hypoték je nyní v kurzu, nemějte hlavně pocit, že „zrazujete“ svoji banku. Jde přeci jen o vaše peníze.

Začít včas

Nespoléhejte na to, že vám banka sama od sebe včas pošle návrh s novou úrokovou sazbou. Toto oznámení vám může přijít také třeba jen dva týdny před koncem fixace. Není v lidských silách si refinancování k jiné bance za tak krátkou dobu vyřídit. Ideální doba kdy se o toto téma začít zajímat je zhruba tři měsíce před koncem fixace. Sedněte k internetu a s pomocí kalkulačky na refinancování hypotéky si najděte potencionální adepty z řad bankovních institucí. Nekoukejte primárně jen na výši úrokové sazby, ale také na poplatky s tím spojené. Jedná se zejména o poplatek za vyřízení, který se může pohybovat v řádech tisíců. Vedení účtu bývá také zpoplatněno, měli byste se vejít do dvouset korun měsíčně. Některá banka bude chtít provést nový odhad nemovitosti. Existují i stránky, kde najdete srovnání refinancování hypotéky od více bank hezky přehledně na jedné stránce.

Smlouvat, smlouvat, smlouvat

Máte za sebou vlastní internetový průzkum. Vyberte si dejme tomu pět nejlákavějších nabídek a vydejte se na pobočku osobně. Mějte s sebou připravené podklady k současné hypotéce, ať se můžete s poradcem bavit o konkrétních číslech. Nebojte se říci si o slevu. Mnoho bank dnes nabízí časově omezené akce, kdy je možné ušetřit třeba poplatek za vyřízení nebo vedení účtu po dobu fixace. Nejlepší je vždy argumentovat lepší nabídkou od konkurence. Téměř vždy vám bude nějaká sleva poskytnuta. Banky mají přístup do registru dlužníků a pokud jste klient s vynikající bonitou, budou o vás stát a snažit se přetáhnout si vás na svojí stranu. Pokud potřebujete nabrat inspiraci, jak slevy dosáhnout, pročtěte si internetové diskuze ohledně refinancování hypotéky. Tam nasbíráte spoustu nápadů.

Přechod k jiné bance

Nejpohodlnější by bylo zůstat u své stávající banky. Samozřejmě i na ně se obraťte s žádostí o navržení nové úrokové sazby. Nicméně se může stát, že se rozhodnete přestoupit k bance jiné. Počítejte s tím, že budete muset zaplatit za výpis z katastru nemovitostí a poté také tisícikorunový kolek za připsání třetí strany na katastru nemovitostí. Po nové bance se můžete poohlédnout i pokud potřebujete vyřídit refinancování americké hypotéky. I když to není klasická hypotéka v pravém slova smyslu, její refinancování lze také zařídit.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)