Jak si najít vhodný běžný účet?

Běžný bankovní účet je dnes naprostou samozřejmostí. Jen málokterý člověk jej nevlastní, minimálně proto, aby mu na něj chodil pravidelný příjem. V současnosti patří bezhotovostní styk ke zcela normálním věcem. Abyste se však mohli stát součástí takového koloběhu peněz, je zapotřebí účet.

Jestliže jej doposud nevlastníte nebo chcete změnit svého současného poskytovatele této služby, přinášíme vám několik praktických informací. Třeba to, jak si najít běžný účet, včetně konkrétního tipu na závěr.

Kde hledat bankovní účty?

Jeden by na takovou otázku odpověděl poměrně jasně. V bance. Ano, to je sice správná odpověď, pokud ale vyžadujete kvalitní služby, je třeba takovému výběru věnovat trochu více času. Kdo ale má v dnešní době možnost obcházet bankovní domy a zjišťovat si vše potřebné?

Ideálním řešením je porovnat nabídky současných bank na internetu, a to za pomoci srovnávacího portálu. Na jediném místě můžete prozkoumat všechny dostupné účty a zaměřit se na důležité parametry.

  • Vedení účtu
  • Výběry z bankomatů
  • Výpisy
  • Nadstandardní služby

Účet pro dospělé i pro děti

Při výběru běžného účtu samozřejmě nemusíte myslet pouze na své vlastní potřeby. Využít můžete i účet pro děti, který zřídíte svým malým ratolestem či mladistvým. Dětská konta jsou obvykle osvobozena od nejrůznějších poplatků. Tyto bonusy trvají do 18 let dítěte, popřípadě do 26 let s tím, že daný jedinec musí být schopen doložit potvrzení o studiu.

Po uplynutí výše uvedené doby dochází následně ke změně dětského účtu na ten klasický. I u něj však můžete narazit na nulové poplatky za vedení, výběry z vlastních bankomatů a příchozí či odchozí platby.

Vyzkoušejte Air Bank účet

Nakonec je třeba uvést námi slibovaný tip, jímž je Air Bank účet. Ten je populární především díky své bezplatnosti. V jeho případě si můžete vybírat mezi Malým tarifem a Velkým tarifem. Ten je již spojen s poplatkem 100 Kč za měsíc, nabízí však více přidružených služeb zdarma.

Air Bank účet je zajímavý v tom, že jej můžete bez jakýchkoliv dalších plateb kombinovat se spořicím účtem od této bankovní společnosti, díky čemuž se domůžete lákavého zhodnocení zůstatkové částky.

Jeho založení je velice jednoduché. Vše můžete realizovat z pohodlí vlastního domova skrze jedinou online žádost.  Potřebné náležitosti vám již doručí kurýr nebo se zastavíte na pobočce banky. Zřiďte si běžný účet, který bude vašim potřebám vyhovovat nejvíce.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)