Slavia pojišťovna

Pojišťovací společnost Slavia pojišťovna a.s. má na českém finančním trhu poměrně silnou tradici. Její vznik se datuje na rok 1868 a podle informací se již tehdy úspěšně rozvíjela a snažila se co nejkvalitněji poskytovat své služby. Bezpochyby se proto kořeny společnosti pevně pojí s naporostými počátky pojišťovnictví na území českého státu, a zároveň plynule navazuje na působení banky Slavia, což byla původní prvopočáteční finanční instituce. Tradici působení tehdy podpořily i mnozí kulturní velikáni tehdejší doby, jako například František Palacký nebo Jaroslav Hašek. Nemalým úspěchem je i skutečnost, že se svým majetkem pojišťovna Slavia podílela při založení pojišťovny Lion se sídlem v New Yorku již roku 1928. Fungování pojišťovny bylo přerušeno v období, kdy vládl komunismus a stejně jako ostatní takové instituce i pojišťovna Slávia byla znárodněna.

 

Pád komunismu a vzestup pojišťovny Slávia

Po pádu komunistické vlády byla roku 1989 její činnost opět obnovena, a jejím cílem bylo vytvářet produkty na míru pro vybrané skupiny klientů. Filozofie finanční společnosti Slávia byla postavena pětici důvěru vzbuzujících bodech. Ty zahrnovaly inovativní přístup v dynamickém růstu firmy vybavené specialisty s dlouholetými zkušenostmi ve finančnictví, inovativní přístup k zákazníkovi a tvorbě produktů jemu určených a pochopitelně odkaz na silnou tradici působení již od roku 1868.

 

Nový vlastník, stejná strategie

Novým majitelem společnosti Slavia pojišťovna se v roce 2006 stal další poměrně silný hráč jménem Capital Company a.s. Ten uplatňuje novou strategii jejíž cílem je dále upevňovat dlouholeté působí na českém finančním trhu a souběžně také proniknutí do všech ostatních odvětví českého pojišťovnictví. Úspěšnost této strategie potvrzuje skutečnost, že od roku 2008 pojišťovna Slávia nabízí i povinné ručení a ve stejném roce obdržela i ocenění, které vypovídá o jejích kvalitách na finančních vodách.

 

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)