Snižte měsíční náklady na minimum změnou banky a dodavatele energií

Máte pocit, že měsíční náklady vaší domácnosti již nesnížíte? Šetříte, kde se dá, ale stále vám na konci měsíce nic nezbývá? Rozhodně se nesmiřujte s pocitem, že budete žít od výplaty k výplatě. Raději vaše výdaje znovu projděte a škrtejte. Poradíme vám, jak na to.

Základem šetření je zapisovat si všechny výdaje. Ano, zpočátku to pro vás jistě nebude lehké a po sečtení prvního měsíce budete v šoku. Avšak uplyne pár měsíců a automaticky si budete zapisovat i výdaj za zmrzlinu.

Vidíte-li všechny vaše měsíční výdaje na papíře, můžete začít škrtat, škrtat a škrtat.

Změna dodavatele energií ušetří i stovky měsíčně

Mít levnější plyn a elektřinu je možné. Důležité je se jen zajímat a nabídky dodavatelů energií porovnávat. Ceny konkurence se často mohou výrazně lišit. Avšak jen změna dodavatele nestačí. Důležité je dodržovat i pár dobře míněných rad a myslet úsporně.

  • Nepřetápějte domácnost. Přílišné teplo lidskému organismu škodí.
  • V zimě větrejte krátce a intenzivně.
  • Vyměňte klasické žárovky za úsporné, které šetří 80 % nákladů.
  • Spotřebiče vybírejte s energetickou třídou A+++.
  • Zhasínejte za sebou. Sviťte vždy jen v místnosti, kde přebýváte.
  • Neplýtvejte vodou. Splachujte úsporně a nádobí nemyjte pod tekoucí vodou.

I přestože se vám může zdát, že snížením teploty o dva stupně ničeho nedosáhnete, pak vám nezbývá nic jiného než to zkusit. I taková nepatrná změna vám totiž může přispět pár korun do rodinného rozpočtu. Čím více změn k úspoře, tím více peněz navíc.

 

TIP: Stejně jako u energií můžete změnit poskytovatele mobilních služeb. Operátoři se taktéž předhání ve výhodnosti nabídek, a tak právě u konkurence se můžete dočkat paušálu za poloviční ceny.

 

Využijte všech výhod, které banky dnes nabízí

Bankovní výdaje jsou fixní položkou, kterou nelze snížit. Také si to myslíte? Pak jste na omylu! I s výdaji za poplatky či s měsíční splátkou úvěru je možné něco udělat. Opět je zapotřebí nebát se změny a zajímat se.

  • Sjednejte si bankovní účet bez poplatku. U mnoha bank máte zdarma vedení i transakce.
  • Refinancováním půjčky můžete ušetřit. Snadno docílíte nižší měsíční splátky.
  • S nečekanými výdaji pomůže kreditní karta. Avšak pozor, s tou je zapotřebí nakládat velmi opatrně.

Pro ušetření není nutné výdajů se jen zbavovat. Také chytré využití bankovních služeb pomůže lépe rozložit nenadále náklady. Právě díky zmiňované kreditce nebudete na konci měsíce na nule.

TIP: Plaťte kartou, a to nejen v kamenném obchodě, ale i na internetu. Online nákupy lze ušetřit. Využít lze například službu cashback, díky které získáte alespoň část nákupu zpět. Platbu kartou v obchodě odměňují také banky lepším úročením.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)