Úvěr na bydlení

Osobně již poměrně dlouho zastávám názor, že zbytečné zadlužování se je naprostý nesmysl. Sám jsem si vždy kupoval pouze to, na co jsem měl naspořeno a i v případě potíží s nezbytným vybavením jsem mohl sáhnout do rezerv. Jedinou výjimkou, kdy si dokážu představit sjednání úvěru, by mohlo být pořízení vlastního bydlení. V tomto případě považuji úvěr za správnou volbu, jelikož pokud se o svou nemovitost budete pečlivě starat, jen tak na hodnotě neztratí. Peníze si tak pěkně uložíte na případné horší časy.

Pořízení nemovitosti je nejvýhodnější při financování hypotékou

Jak už jsem se zmínil výše, úvěr si dokážu představit pouze takový, který je určen na zaplacení nemovitosti. Možná by se pak dalo uvažovat i o půjčce na základní nutné vybavení, bez kterého by byl byt celkem k ničemu. Co se týče samotné nemovitosti, tak nejvýhodnější úvěr na bydlení vám poskytnou tuzemské banky. Pochopitelně, že hypotéky se vám budou snažit nabízet i různé nebankovní společnosti. Mezi jejich hlavní lákadla patří nižší administrativa a jednodušší schvalovací proces. Ovšem úroky se pohybují podstatně výše. Pokud tedy máte tu možnost, využijte klasickou bankovní hypotéku.

Vysoké úvěry s ručením nemovitostí

Nepatříte mezi ty šťastné, kterým banka schválila hypoteční úvěr? Nezoufejte a pokuste si vybrat mezi nebankovními společnostmi takovou, která při ručení nemovitostí (nějakou, která je již ve vašem vlastnictví) nepožaduje přemrštěný úrok. Při dobrém hledání a porovnávání se takováto společnost dnes již rozhodně najít dá. Schválení půjčky na bydlení pak netrvá déle než pár dní od dodání veškerých požadovaných podkladů. Ihned poté dostanete peníze k dispozici a můžete si za ně pořídit svůj nový vysněný domov.

Dům či byt máte, ale ještě je nutné ho zařídit

Pokud se vám podařilo sehnat od některé z místních bankovních či nebankovních společností úvěr na bydlení, zbývá jen si koupenou nemovitost zařídit. S tím vám opět může pomoci půjčka. Pokud jste všechny své finanční rezervy dali do zaplacení části celkové ceny domu či bytu, potom nezbývá než se opět spolehnout na půjčku. Pokud disponujete dostatečným příjmem, nemělo by pro vás být schválení nějaké půjčky ve výši několika desítek tisíc korun problémem. Podmínky mají bankovní i nebankovní společnosti většinou snadněji splnitelné, než u klasické půjčky na bydlení.

Dávejte si pozor na souhrnnou výši splátek

Pokud se rozhodnete pořídit si bydlení na úvěr a k tomu si vzít i nějaké další půjčky, dobře počítejte, zda zvládnete všechno splácet i při drobnějším výpadku příjmů či nečekaných výdajích. Obzvláště pokud je vaše půjčka na bydlení či zařízení domácnosti od nebankovní společnosti. Ty často umožňují svým klientům vzít si úvěr na nemovitost a další věci až do výše příjmu. Do potíží by vás pak mohl dostat například i nedoplatek za plyn či elektřinu. Raději vždy počítejte s určitou finanční rezervou. Jedině tak se nedostanete do problémů s pozdním splácením a naskakováním vysokých smluvních pokut.

Chystáte se nyní hledat výhodné úvěry na bydlení? Máte s jejich sjednáváním již nějaké zkušenosti?

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)