Úvěr pro cizince

Cizinců je v České republice čím dál tím více a už to nejsou zdaleka jen turisté s krátkodobými pobyty. Lidé z jiných zemí u nás začínají podnikat, žít a zakládat rodiny. Banky se čím dál tím častěji setkávají s žádostmi o úvěr pro cizince. Jaké jsou podmínky získání takového úvěru? Má vůbec občan jiného státu šanci získat v České republice půjčku nebo dokonce hypotéku?

Podmínky získání úvěru

Dnes již  nejsou občané jiného státu odkázáni jen na nebankovní půjčky pro cizince u společností, kde sice získá peníze takřka kdokoliv, ale častokrát za přehnaných podmínek a s nadhodnoceným úrokem. Při splnění určitých podmínek mají cizinci možnost získat půjčku i u velkých bankovních institucí. V první řadě je potřeba doložit pobyt v ČR. Ideálně je to potvrzení o trvalém pobytu. Banky uznávají i potvrzení o přechodném pobytu. Víza by měla být, v případě půjčky pro cizince, minimálně na 90 dní. Další podmínkou, kterou si banka stanoví může být stálý příjem v České republice. Slováci to mají o něco jednodušší, jim je většinou trvalý příjem uznán i pokud je vyplácen na území Slovenské republiky. Dalším plusem může být manžel nebo manželka české národnosti nebo alespoň cizinec s uznaným trvalým pobytem na území ČR. Občanům s trvalým pobytem na území v některém ze členských států Evropské unie se půjčka bude také získávat snadněji. Poslední dobou mají i klienti z Ruské federace snadnější přístup k půjčkám a hypotékám díky akvizicím Sperbank a odkupem LBBW bank ruskou Expobank. Půjčka pro cizince musí mít zpravidla ručitele a to na jakoukouliv částku. Přeci jen je to rizikovější skupina a banka potřebuje větší míru krytí návratnosti svých investic. V ideální případě by měl cizinec vlastnit nemovitost na území ČR, kterou  by mohl ručit.

Hypotéka pro cizince

Šance získání hypotéky je víceméně pro cizince stejná jako s žádostí o úvěr. Přístupy různých bank se liší, ale hypotéku je možné na základě trvalého pobytu či manželství s občanem ČR nebo cizincem s trvalým pobytem v ČR, získat. Snažší to budou mít opět občané Evropské unie, pokud jste odjinud, je možné, že vás banka odmítne. Každopádně pokud se do banky vydáte, počítejte s tím, že hypotéku na více jak 85% hodnoty nemovitosti nezískáte. Ale tuto možnost nemají kolikrát ani řádní občané ČR. Dá se říci, že cizinci úvěr získají stejně snadno jako kdokoliv jiný, ale musí splnit dané podmínky.

Úvěr pro cizince
1 (20%) 1 vote

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)