Víte, jaké jsou nejčastější důvody odmítnutí půjčky podnikatelům?

Potřebujete vyšší finanční injekci na rozjetí či upevnění vašeho byznysu? Pak se samozřejmě musíte obrátit na banku nebo nebankovní finanční instituci s žádostí o úvěr. Nejde o nijak zvláštní situaci, nicméně jako žadatel nemůžete počítat s tím, že vám za každých okolností vyjdou vstříc. Naopak můžete odejít s nepořízenou. Pokud v této problematice poněkud tápete, měli byste se podívat na důvody, jež vedou nejčastěji k tomu, že je žádost ze strany potenciálního dlužníka zamítnuta. Proč tedy poskytovatelé půjček nejčastěji nehodlají podnikatelům vyjít vstříc?

Záznam v registru dlužníků

Moderní ověřené bankovní půjčky se neposkytují lidem, již mají nějaké dluhy. Především právě bankovní domy ověřují bonitu svých klientů, a to velmi precizním způsobem. Projíždějí si hned několik registrů dlužníků, z nichž čerpají potřebná data. Pokud tedy jako žadatel o půjčku víte, že ještě máte někde nějaké nevyřízené závazky, rozhodně se vyplatí dát vše dohromady co možná nejrychleji. Jestliže jste si jistí, že jen tak jednoduše půjčky neplatíte, pokuste se vše konsolidovat. Jinak je tady ještě alternativa půjčení si mimo bankovní sektor. Počítat tady ovšem budete muset s vyššími náklady na úvěr.

Máte dostatečný příjem

Začínáte podnikat úplně od nuly a předtím jste neměli zaměstnání? Pak máte opět výrazný problém. Jak banky, tak i mnozí nebankovní poskytovatelé půjček vyžadují potvrzení o aktuální výši příjmu. Nejste-li schopni tento doklad poskytnout, vaše šance na získání úvěru se rapidně snižují. Některé společnosti berou jako příjem pouze výplatu ze zaměstnání. Najdou se ovšem i takoví poskytovatelé, kteří do kolonky příjmů počítají také sociální dávky, mateřskou a důchod.

Banka chce znát účel využití nabytých peněz

I tady lze narazit. Spousta bankovních domů chce mít logicky jistotu, že budou vědět, kam se jejich peníze investují. Budou po vás tudíž chtít doklady spojené s výstavbou nových objektů, případně rekonstrukcí nebo nákupem nových přístrojů. V podstatě si budou ve finále ověřovat, za jakým účelem finanční prostředky vynakládáte a jestli nejdou úplně někam jinam, než by měly. Typická je tato situace také u půjček vázaných například na automobil nebo cokoli jiného. Poskytovatel si účel úvěru musí ověřit.

Porovnávejte více půjček

V každém případě se neupínejte na jednoho jediného poskytovatele půjčky. Optimální je si na internetu najít hned několik a srovnat si jejich nabídky. Učinit tak můžete samozřejmě na jejich webových stránkách, nicméně mnohem jednodušší je najít si profesionální srovnávač, na němž si lze všechno srovnávat půjčky několika kliky. Naší tipem je portál Hyperfinance.cz, kde najdete spousty různých úvěrů, z nichž vám vyberou ten nejvýhodnější.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)