Jak vybírat správnou hypotéku?

Krásné nové bydlení je snem spousty lidí. Není se čemu divit, jelikož v současné době roste stále větší množství krásných rodinných domů a ty panelové dostávají zcela novou krásnou tvář. V souvislosti se stavbou nového domu jsou ale samozřejmě hojně skloňované půjčky na bydlení. Nejčastěji se logicky mluví o hypotékách. Právě ony totiž dokážou nabídnout dostatečné množství finančních prostředků potřebných pro realizaci novostavby. Důležité jsou ovšem i podmínky, za nichž jsou hypotéky poskytovány. Právě na ně se zaměříme.

Výše úrokové sazby na prvním místě

V prví řadě se budete pochopitelně pídit po tom, kolik ve finále přeplatíte. Celková částka je do značné míry vyjádřena především aktuální výší úrokové sazby. Ta se momentálně pohybuje u bankovních domů okolo 2 %. Samozřejmě můžete najít i sazby, které budou pod touto hranicí. S největší pravděpodobností ale bude hypotéka vázána dalšími pravidly, abyste takovouto výhodnou úrokovou sazbu mohli získat. Typická je třeba délka fixace úrokové sazby. Ta musí být například stanovena na 10 let.

Flexibilita splácení

Hodně důležité je i to, jakým způsobem budete bankovní nebo nebankovní společnosti finanční prostředky splácet. Jinými slovy, měli byste se zaměřit i na mimořádné splátky a chování poskytovatele v případě, že nestihnete výjimečně svému závazku dostát. Ohledně doby splatnosti a dalších záležitostí byste si měli udělat jasno stoprocentně ještě před podpisem úvěrové smlouvy.

Ocenění nemovitosti

I tato zdánlivá maličkost může být nesmírně důležitá. Některá banka má přímo svého zástupce, který danou nemovitost sloužící jako zástava ocení. Jinak ale mnohé společnosti spíše disponují smlouvami s konkrétními osobami. Vy sami si je vyhledáte a následně bude nemovitost oceněna. Jednat se může jak o vlastní objekt, jenž se staví, tak i o jinou budovu.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)