Vyplatí se investovat do automatického obchodního systému?

Obchodovat na burze lze nejrůznějšími způsoby. Pakliže bychom k tomuto úkonu měli přistoupit z pohledu intra-denního obchodníka, nabízí se dvě reálná řešení. Buď budete několik hodin denně sledovat vývoj dané komodity a o všem rozhodovat sami nebo se vydáte cestou automatického obchodního systému.

Obě varianty mají samozřejmě své klady a zápory, s nimiž vás trochu blíže seznámíme. Zároveň vás však upozorníme na to, že na trhu existují také podvodné automatizované obchodní systémy, jichž je bohužel velké množství a každý začínající investor vidí v jejich podání jen snadnou a rychlou cestu k pohodlnému výdělku. Je tomu ale opravdu tak?

Obchodování bez automatického systému

V okamžiku, kdy se pustíte do denního a krátkodobého obchodování, připravte se na to, že budete muset sledovat trh velice důkladně. Tento model vyžaduje poměrně dost koncentrace a psychické síly, abyste správně zvolili okamžik, kdy do trhu nastoupit a kdy vystoupit.

Automatické obchodní systémy vás od těchto povinností do značné míry oprostí. Minimálně od emocí. Na druhou stranu nejste schopni reagovat na jiné faktory, jež nejsou ovlivněny běžnými matematickými výpočty.

Obchodování s automatickým systémem

Vydáte-li se cestou naprogramovaného řešení, počítejte s tím, že systém je neživou robotickou variantou. Ta neumí zareagovat kupříkladu na nečekané vyhlášení daných zpráv.

Profesionální automatické obchodní systémy jsou spojeny také s rizikem při backtestování, které ve své podstatě nerealizujete.

Nakonec je třeba upozornit na to největší zlo, jímž jsou nekalé prakticky mnohých obchodních společností. Ty jsou schopny prostřednictvím svých systémů generovat určité zisky, avšak s vysokými maržemi nebo v krátkodobém horizontu. V takovém případě firmy vydělávají již na prodeji samotných AOS, jak jsou automatické obchodní systémy často označovány.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)