Vysokým úrokům na spořicích účtěch už dávno odzvonilo

Spořicí účet je velmi oblíbeným způsobem jak bezpečně uložit a zhodnotit naše peníze. I když je zhodnocení nepatrné, ruku v ruce s ním jde i minimální rizikovost, a to se cení. Zařídit si spořicí účet je dnes velice jednoduché a mnoho bank ho nabízí i z pohodlí vašeho domova. Nemusíte ani pobočku dané banky navštívit, a přesto budete mít během pár minut spořicí účet založen.

V posledních letech na bankovní trh přišli noví hráči, kteří se rychle zaklimatizovali. Na trh vstoupili s jedinou vizí, a to je s „férovostí“. Žádné skryté poplatky, vysoké úroky na spořicích účtech, vrácení peněz za předčasné splacení či nejrůznější garance všeho, alespoň takto se prezentovali v televizních reflektorech.

Ještě vloni lákali na vysoké úročení spořicích účtu, kdy úrok i 2,5 % přesvědčil mnohé o založení spořicího účtu. Letos si však o úroku přes 2 % můžeme nechat pouze zdát a nezbývá nám než doufat, že naše zvolená banka nepřekročí i tu další pomyslnou hranici 1 %. Dle výroků všech odborníků se totiž zvyšování úrokové sazby v nejbližších měsících konat nebude.

Srovnávejte srovnatelné

Na internetu jsou k dispozici nejrůznější přehledy bank nabízející spořicí účty, ovšem ne vždy jsou tyto přehledy objektivní. Nelze srovnávat pouze dle úrokové sazby, ale je důležité brát ohled i na další faktory, jako je počáteční vklad, výpovědní lhůta, nutnost založení běžného účtu, získání platební karty k účtu, vedení účtu či úroková sazba při vyšší úročené částce.

V mnohých srovnáních vede mSpoření od mBank. Ne vždy, však je dodáno, že uváděná úroková sazba 3 % platí pouze do částky 100 000 Kč a platí pouze pro placení kartou. Přesněji řečeno tedy, vy zaplatí v obchodě kartou určitou částku a ta se vám zaokrouhlí na celé stokoruny. Rozdíl v reálně placené částce a v zaokrouhlení se vám spoří úrokovou sazbou 3 % na spořicí účet.

Banka mBank však není jediná často mylně uváděná ve srovnávacích tabulkách. U dalších jiných bank platí uvedený daný úrok do určité částky nebo až při určité výši počátečního vkladu, který ne vždy se pohybuje ve stovkách či tisícikorunách.

Přehled nejoblíbenějších spořicích účtu

Tabulka spořicích účtů
Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)