Wüstenrot – Stavební spoření ProSpoření

ProSpoření je finančním produktem společnosti Wüstenrot, která se dlouhodobě řadí mezi odborníky na stavební spoření. V tomto případě máte možnost ukládat si peníze, jež se vám budou zhodnocovat a jednou za rok získáte i státní podporu. S tím vším souvisí bonusová úroková sazba.

Stavební spoření ProSpoření je ideální pro děti, mládež, lidi v produktivním věku i postarší občany. Všestranný balíček výhod je vhodné čerpat dlouhodobě. Vedle nabytých finančních sum lze obdržet další prostředky využitelné na bydlení. A jaká jsou pozitiva tohoto oblíbeného spořícího produktu?

Výhody stavebního spoření:

 1. Základní úroková sazba, která je garantována po celou dobu platnosti smlouvy, má velikost 1 % ročně.
 2. Získat lze bonusový úrok 0,1 %.
 3. Pakliže využijete ještě státní podporu ve výši 10 %, respektive 2 000 Kč za rok, docílíte průměrného ročního zhodnocení 3,94 %.
 4. V případě naplnění všech požadavků je pro žadatele připraven řádný úvěr na bydlení.
 5. Ten, kdo nedosahuje na řádný úvěr, může čerpat překlenovací úvěr s názvem Půjčka ProBydlení.
 6. Stavební spoření ProSpoření je dostupné za pomoci online žádosti, což je proces šetřící čas. Jste oproštěni od náročné administrativy.

Nevýhody stavebního spoření:

 1. Minimální doba, na níž musíte uzavřít smlouvu je 6 let. Jestliže vyberete peníze dříve, čekají na vás nejenom sankční poplatky, ale přijdete o dosavadní státní podporu.
 2. Úvěr ze stavebního spoření od Wüstenrotu je obecně spojen s trochu vyšší úrokovou sazbou, která předčí klasické hypotéky.
 3. Bonusová úroková sazba 0,1 % je přístupná pouze po splnění určitých kritérií.

Podmínky stavebního spoření:

 1. Pro občany s trvalým pobytem na území České republiky
 2. Platný doklad totožnosti, popřípadě jiný doklad při žádosti pro mladší děti

Často kladené otázky:

 1. Co když nemám naspořeno dost na řádný úvěr ze stavebního spoření? – V takovém případě vám společnost Wüstenrot nabízí překlenovací úvěr, jehož nevýhodou je vyšší úroková sazba.
 2. Za jak dlouho mohu vybrat naspořené peníze? – Standardní délka smlouvy je 6 let. Poté si můžete peněžní prostředky vybrat nebo smlouvu opět prodloužit.
 3. Jaké je využití uspořených financí? – Ideální řešení z pohledu dlouhodobé peněžní rezervy pro děti a dospělé. Jednou z variant je například spoření na stáří.
Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)