Jak získat levnější povinné ručení?

S nově koupeným vozidlem vám do domácího rozpočtu přibyla také další pravidelná položka. Povinné ručení musí být uzavřeno na každé existující motorové vozidlo. Nebuďte líní, věnujte pár desítek minut surfováním po internetu a budete se divit, že můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně. Vždycky je možnost najít levnější povinné ručení. Samozřejmě je snazší povinné ručení uzavřít v pojišťovně, kde už vás „znají“, protože tam máte třeba pojištěný byt a nebo vám ji doporučil někdo známý. Ale možná úspora stovek, ne-li tisíců korun za trochu úsilí stojí.

 

Podle čeho se určuje výše povinného ručení

Na celkovou cenu povinného ručení má vliv několik faktorů. Nejdůležitější fakt, ze kterého se vychází je objem motoru. První skupinou jsou vozidla s objemem do 1000 kubických centimetrů, do dalších tří skupin se dělí vozidla do 2500 kubických centimetrů a pátou skupinou jsou vozidla s obsahem vyšším. V neposlední řadě se přihlíží i ke stáří vozidla, jeho výkonu, váze nebo roku výroby. Srovnání nejlevnějšího povinného ručení najdete na mnoha internetových stránkách. Budete muset vyplnit pár kolonek, protože ceny povinného ručení se liší u každého majitele vozu i vozidla. Kromě výše zmíněného je například důležité, kde je vaše vozidlo registrované. Podle statistických tabulek dochází k nejvíce nehodám v Praze, tudíž zde bude pojistné podstatně vyšší než v menších městech. Se stejným jevem se setkáte i u havarijního pojištění. Pojišťovny přihlíží i k tzv. bonusům a malusům. Slovo bonus jste pravděpodobně již slyšeli. Bonus mají řidiči, kteří nezpůsobili žádnou nehodu. Na druhou stranu malus máte, pokud jste již někdy v minulosti čerpali pojistné plnění. V tom případě bude vaše pojistka zase o něco vyšší.

 

Nejvýhodnější pro vás

Abyste zjistili, kde nabídnou konkrétně vám povinné ručení levně, využijte internetových online porovnávačů. Nebude tak platit zbytečně mnoho peněz a ušetřené koruny můžete investovat jinde. Abyste se dostali k tomu opravdu nejlevnějšímu pojištění, nezapomeňte se podívat, které pojišťovny jsou do porovnávání zařazeny.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)