Jak získat úvěr na auto?

Většina z nás potřebuje každý den vlastní auto. Jak jinak bychom se dostávali do zaměstnání včas? Jak bychom mohli jít nakupovat bez možnosti odvézt všechny věci domů v autě? Pochopitelně, že výše položené otázky musíte brát trochu s rezervou, ale přeci jen, vlastnictví auta je v poslední době celkem nezbytné.

Pořízení levného auta z autobazaru

Nemáte na účtech příliš peněz a spokojíte se s již trochu ojetým vozem? Potom nejspíš vyrazíte do některého z autobazarů, které se nachází ve vašem okolí. Pochopitelně v něm najdete auta, která budou stát pár desítek tisíc korun, podle údajů na tachometru toho nejspíš moc nenajezdily a vzhled lze považovat za přijatelný. Do tohoto vozu vložíte značnou část svých úspor a těšíte se, že vám bude dlouho sloužit. Ovšem u ojetého vozu takovouto jistotu nikdy nemáte. Levné auto může vždy skrývat nějakou vadu, kterou odhalíte až po chvíli ježdění a na opravách zaplatíte nehezké sumy. Někdy přeci jen není vhodné odsuzovat úvěry a půjčky, které vám mohou zajistit pořízení kvalitnějších věcí.

Není lepší pořídit si nový vůz?

Podle mého názoru tedy stojí za to investovat spíše do nového automobilu. Pokud na něj nemáte dostatečnou hotovost, není problém sjednat si úvěr na auto. Leasingové společnosti se předhánějí v tom, která z nich vám nabídne nejvýhodnější podmínky. Vy se tedy můžete vozit v novém autě a přitom platit měsíčně rozumné splátky s poměrně nízkým úrokem z úvěru. Ovšem koupit si auto na leasing není jedinou z možností, jak si pořídit auto na úvěr.

Spotřebitelské úvěry na cokoliv

Mezi další způsoby, jak si pořídit vlastní nový automobil, patří i sjednání úvěru, u kterého neudáváte způsob využití. Nabízejí ho banky i nebankovní společnosti a lze ho využít jako úvěr na auto. Stačí si pouze vybrat takový produkt, u kterého nejsou zbytečně vysoké úroky a kde splňujete podmínky pro jeho schválení.

Nejvýhodněji pak vychází, pokud k financování automobilu využijete úvěr ze stavebního spoření. Ten bývá velmi výhodný a peníze většinou nemusí být využity pouze k zajištění bytových potřeb. Ovšem o konkrétních podmínkách se musíte informovat vždy ve své bance či stavební spořitelně.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)