Zlato jako bezpečná investice na stáří

Zlato je drahocenným kovem žluté barvy, který milují především ženy, ideálně v podobě náhrdelníku, prstenu či náušnic. Ve formě cihel ho obdivují obchodníci, společnosti a podobné subjekty. Přírodní komodita, jež se po dlouhá léta stává poměrně bezpečnou a zajímavou investicí.

Musíte jen vědět, kdy je zlato vhodné nakupovat.

Pojďme si však o této zlatavé surovině říci něco více.

Zlatá jistota v trezorech

Zlato má mnoho podob a je k němu přistupováno z odlišných úhlů pohledů. Pro někoho je to jen ozdoba v šatníku, jiný ho bere jako železnou jistotu na horší časy. Tak je tomu například u různých měst a větších korporací, které považují zlato za zdroj financí na horší časy.

Napovídá tomu fakt, že zlato lze poměrně rychle a jednoduše přeměnit v peněžní hotovost, a to i za předpokladu hrozivé krize na trzích.

A nyní několik slibovaných faktů.

  • Největším světovým producentem je Čína, za níž následuje Austrálie a USA
  • Od roku 1974 není zlato krycím prostředkem za jakékoliv měny
  • Z přírody je získáváno především ryzí zlato

Investujte do zlata postupně

Zlato je považováno za určitou protiváhu akcií. Specifickou součást trhu, jež relativně dlouhou dobu prezentovala bezpečnou investici. To se však zlomilo v roce 2011, odkdy má tato komodita dlouhodobě klesající charakter.

To nahrává výhodnému nákupu zlata. Pakliže k tomuto kroku přistoupíte, určitě jej pořizujte po menších částech, v závislosti na vývoji trhu a v patřičných časových odstupech.

Zlato jako součást investičního portfolia

Nebojte se vkládat úspory do nejlegendárnějšího vzácného kovu na světě. Vložte své peníze do komodity, která bude mít vždy určitou hodnotu. Zlato       představuje likvidní kapitál, za nímž se skrývá ochrana proti inflaci a pomyslná jistota.

Povyšte tento drahocenný kov na mnohem vyšší úroveň.

Hodnocení článku

5 rad jak zkrotit své finance!

Díky jednoduchým radám vám ukážeme nové možnosti při správě financí

Obratem vám zašleme Ebook zdarma

Napsat komentář

name*

email* (not published)